Kibole Legii Warszawa wydaleni z Rosji. Przyjechali na ustawkę, zatrzymała ich policja

Kibice Legii Warszawa zaplanowali bójkę z pseudokibicami Spartaka Moskwa, która miała odbyć się na terenie obwodu kaliningradzkiego. Zatrzymanych i wydalonych z Rosji zostało 19 kibiców klubu piłkarskiego ze stolicy Polski.
Zobacz wideo

Jak podaje TVN24, to rosyjska policja udaremniła starcie obydwu grup kibiców. Sympatycy Legii Warszawa pojechali do obwodu kaliningradzkiego 9 listopada. Tego też dnia miało dość do tzw. "ustawki" z kibicami Spartaka Moskwa. W wyznaczonym przez grupy miejscu (na uboczu drogi, między granicą Polski i Kaliningradu) Polacy i Rosjanie mieli się bić - łącznie udział w walce miało wziąć 33 osoby.

Kibice Legii pojechali na ustawkę do obwodu kaliningradzkiego. 19 otrzymało pięcioletnie zakazy wjazdu do Rosji

Z kibolami Spartaka Moskwa mieli zmierzyć się kibice Legii, a dokładniej osoby zrzeszone w grupie Teddy Boys 95. Członkowie wchodzący w skład tej bojówki w ostatnich latach zatrzymywani byli już za udział w bójkach, ale też za m.in. handel narkotykami na dużą skalę.

Rosjanie mieli zapewniać Polaków, że policja nie przeszkodzi im w bójce, bo funkcjonariusze mieli zostać "wynagrodzeni" za przymknięcie oczu na ustawkę kiboli. Kiedy kibice Legii Warszawa przyjechali w wyznaczone miejsce, nad ich głowami pojawiły się drony i helikoptery, później zostali otoczeni przez kilkudziesięciu policjantów. Z grupy kibiców zatrzymano 19 osób, które zostały przesłuchane. Mężczyznom tym przedstawiono zarzut naruszenia warunków pobytu na terytorium Federacji Rosyjskiej. 10 listopada kibice pod eskortą policji zostali odstawieni do przejścia granicznego. Według ustaleń portalu stadionowioprawcy.net Polacy otrzymali pięcioletnie zakazy wjazdu do Rosji.

Bójka na terenie obwodu kaliningradzkiego miała być rewanżem za ustawkę, do której doszło w 2016 roku na Łotwie. Wtedy kibice z Rosji pobili Polaków: kibiców Zagłębia Sosnowiec, Legii Warszawa i BKS Stali Bielsko Biała. Po tamtym wydarzeniu kibice z Bielska Białej zerwali sojusz łączący ich z kibicami z Warszawy.

Więcej o: