Gliński chce odsłonięcia pomnika Bitwy Warszawskiej w 2020 r. "To dzieło wymaga wspólnego działania"

Minister kultury Piotr Gliński poinformował, że harmonogram budowy pomnika Bitwy Warszawskiej "jest optymistyczny" i zakłada odsłonięcie go w jej rocznicę, 15 sierpnia 2020 roku. - To dzieło wymaga wspólnego działania - mówił. Podczas spotkania z władzami Warszawy zaznaczył, że pomnik będzie "usytuowany maksymalnie wysoko" na placu Na Rozdrożu.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński zapowiedział, że w piątek rozpocznie się konkurs na budowę pomnika. - Chodzi o to, że pod uwagę będą brane różne formy. To dzieło wymaga wspólnego działania - podkreślił. Dodał, że zespół, który zajmuje się budową, czeka intensywna praca. - Są duże szanse, że osiągniemy cel, którym jest godne upamiętnienie Bitwy Warszawskiej, czyli budowa pomnika - zapewnił Gliński.

Gliński o pomniku Bitwy Warszawskiej. "Harmonogram optymistyczny"

Gliński poinformował, że harmonogram budowy pomnika Bitwy Warszawskiej "jest optymistyczny", a jego odsłonięcie miałoby się odbyć 15 sierpnia 2020 roku, w setną rocznicę bitwy.  Jak dodał, pomnik miałby być na placu Na Rozdrożu.

Gliński przyznał, że sam jest zwolennikiem "klasycznego łuku triumfalnego" (projektu pomniku Jana Pietrzaka), o którym zrobiło się głośno przed paroma tygodniami. Jak dodał, organizatorzy konkursu, czyli władze Warszawy, "zdecydowały się na otwartą formułę". - Poszliśmy na kompromis - podkreślił.

Więcej o:
Komentarze (80)
Gliński chce odsłonięcia pomnika Bitwy Warszawskiej w 2020 roku. "To dzieło wymaga wspólnego działania"
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 20 razy 20

  glinski a odsłoń ty już sobie coś przed wigilią a po swiętach pomyslimy --zobaczymy po ile prąd i postawimy jakąś turbinę wiatrową zwróconą na wschód.

 • adam3407

  Oceniono 18 razy 18

  Gliński, zwróć 500 mln zł ukradzionych Polakom. Na 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Plus odsetki.

 • myczyoni

  Oceniono 16 razy 16

  Pomniki, pomniki , pomniki.
  A za nimi tylko pycha, bo pamięci PiS się boi.

 • jozefina22

  Oceniono 16 razy 16

  Widać że Jan Pietrzak na starość został OMNIBUSEM.WSZYSTKO POTRAFI..ALE KABARET!!

 • miaukota

  Oceniono 14 razy 14

  Pomnik ze słomy wyjdzie najtaniej i łatwo sporządzi się protokół jego zniszczenia. To co, koniaczek ?

 • mdzj

  Oceniono 17 razy 13

  > harmonogram budowy pomnika Bitwy Warszawskiej "jest optymistyczny" i zakłada odsłonięcie go w jej rocznicę, 15 sierpnia 2020 roku. - To dzieło wymaga wspólnego działania

  Mam nadzieję, że za rok to już tylko będzie się po was smród rozwiewał.
  Taki mam harmonogram.

 • klerykanty70

  Oceniono 12 razy 12

  Zawsze mnie zastanawia ten onanizm bitwa i zwyciestwem. Jak to sam najswietszybtotem dopomogl z niebios. A niedlugo pozniej puscil z dymem swych ziomkow w krematoriach i wymordowal miliony
  Nonwiec jak to z tym zwyciestwem?

 • owca888

  Oceniono 11 razy 11

  "Maksymalnie wysoko" ? Odpiss.dol się od placu, najgorszy ministrze kultury. Jednego kloca już zrobiliście na pl. Piłsudskiego.
  Nie chcemy, BY ZABURZAŁ tę przestrzeń. Dość tej waszej SAMOWOLI. Wypad.

 • iarna

  Oceniono 12 razy 10

  Pamiętam jaki był dym o stadion Legii za prezydentury Kaczyńskiego Lecha, a chodziło o to że bryła stadionu zakłócała jakiś ciąg architektoniczno -sryczny kępy czy skarpy wiślanej, - tak jakoś to formułował ekspert fachowy z urzędu, będąc przeciw i mając po swojej stronie rzeczonego Lecha, wówczas prezydenta miasta..
  A teraz beż żenady chcą wpiedrolić cos o rozmiarach Titanica w miejscu, gdzie dodatkowa latarnia wygląda jak kupa pterodaktyla. Gliński, ty jesteś z Warszawy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX