Na przepustce z więzienia udusił partnerkę i jej 3-letniego syna. Sąd skazał go na dożywocie

Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie Artura K., który udusił swoją partnerkę Monikę i jej trzyletniego syna Oskara. Mężczyzna przebywał wtedy na przepustce, ponieważ odsiadywał wyrok za uduszenie innej kobiety.
Zobacz wideo

Jak podaje "Wyborcza" Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Artura K. na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna może ubiegać się o warunkowe zwolnienie po 40 latach. Jest to najwyższa kara, jaką mógł wydać sąd. Dodatkowo mężczyzna został skazany na nawiązkę w wysokości 300 tysięcy złotych na rzecz matki, siostry i brata Moniki oraz ojca Oskara.

Najwyższy wymiar kary dla Artura K., który udusił partnerkę i jej 3-letniego syna

41-letni Artur K. prawie 20 lat temu należał do jednej z najbardziej brutalnych grup przestępczych działających na terenie Warszawy. Po wyjściu z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za napad na innego mężczyznę, Artur K. rozwiódł się z żoną Katarzyną. W urzędzie pracy poznał niespełna 20-letnią Renatę. W 2004 roku udusił kobietę, za co został skazany na 15 lat więzienia.

Po jakimś czasie mężczyzna zaczął wychodzić na przepustki - nawet sto w ciągu dwóch lat. 8 września 2018 roku także był na przepustce: spotkał się z rodzicami, brał udział w imprezie biegowej, a potem spotkał się z 35-letnią Moniką, którą poznał kilka miesięcy wcześniej na Facebooku. Para planowała ślub.

Tego dnia Artur K. udusił Monikę oraz jej trzyletniego syna. Mężczyzna przyznał się do obydwu zabójstw. Podczas rozprawy twierdził, że kierował się "głosami szatana". - Fizycznie to zrobiłem, ale umysłowo, psychicznie to nie byłem ja. Byłbym skończonym idiotą, gdybym z własnej woli zabił, mając kilka dni do odsiadki - mówił Artur K. Biegli psychiatrzy stwierdzili jedynie obronny mechanizm wyparcia, sprawca uznany został więc za poczytalnego.

Dziennikarze Polsat News dotarli do pracowników więzienia, w którym odbywał karę za uduszenie Renaty. Artur K. miał nie sprawiać problemów, w izolacji funkcjonował prawidłowo, ukończył szkołę i dodatkowe programy. - Nagle zmienia się w więziennego świętego. Odnosi się kulturalnie i grzecznie do funkcjonariuszy, nie ma konfliktów z innymi więźniami, uczestniczy w zajęciach kulturalno-oświatowych, kończy kursy zawodowe. Można powiedzieć, wzorowy więzień - powiedział Paweł Moczydłowski, były szef Służby Więziennej.

Więcej o:
Komentarze (104)
Warszawa Artur K. udusił partnerkę i jej 3-letniego syna. Sąd wydał wyrok
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 62 razy 56

  Dożywocie jak dożywocie... Niech lepiej napiszą kiedy pierwsza przepustka ? Już w grudniu czy dopiero po nowym roku ? :P

 • fafik.laciaty

  Oceniono 47 razy 35

  I teraz ja go mam utrzymywać do końca życia. Dla takich powinna być albo kara śmierci albo dożywocie ciężkich robót w kopalni uranu. Wyfredruje - dostanie żreć. Nie - zdechnie z głodu.

 • c.t.k

  Oceniono 40 razy 34

  Dlaczego mordercę można z więzienia wypuścić na przepustkę, a tygrysa z zoo, nie?.

 • soli5

  Oceniono 40 razy 30

  Polska to slaby kraj. . "W 2004 roku udusił kobietę, za co został skazany na 15 lat więzienia." "Po jakimś czasie mężczyzna zaczął wychodzić na przepustki - nawet sto w ciągu dwóch lat."

 • el.pistolero

  Oceniono 24 razy 24

  Nieźle spasiony. Najwyraźniej w pierdlu dobrze karmią. Na pewno epiej niż w szpitalach.

 • sthoss

  Oceniono 26 razy 24

  Czegos tu nie rozumiem. Ten system więzienny jest jakiś idiotyczny. 100 przepustek w ciągu 2 lat? Czykli każdy weeeknd na przepustce? A tak to siedzi w pierdlu, trenuje, bierze udział w szkoleniach i programach dofinansowywanych przez państwo, ma żarcie za darmo.
  Ma sie 10 razy lepiej niz gdyby był na wolnosci! A my wszyscy go z radością utrzymujemy

 • bigmaciek

  Oceniono 18 razy 18

  Dwa lata to 104 tygodnie czyli co tydzień gość był na przepustce, pewnie w weekendy. Zycie jak w Madrycie. Dach nad głową jest, żarcie jest, prywatny pokój jest i jest co robić, treningi, szkolenia....a ja zapierd... żeby kredyt spłacić, cały tydzień mnie nie ma w domu bo dojazd i praca, z rodziną się widzę też w sobotę i niedzielę, na treningi nie mam kasy i czasu a płacę podatki by takiego gnoja utrzymać. Coś mi się tu nie zgadza.

 • wasyll11

  Oceniono 22 razy 18

  A jest w wyroku zapis o dożywotnim zakazie skracania kary za ...itd.
  zakazie dożywotnim opuszczania wiezienia na przepustki itd ????
  czy jest zapis że do końca życia powinien siedzieć w sali z betonu o chlebie i wodzie za to zrobił ?

 • coelka

  Oceniono 15 razy 15

  Facet był w grupie przestepczej, ostro kogoś pobił, wyszedł następnie zamordował,udusił człowieka czyli recydywista a dostał tylko 15 lat.On po poprzednin uduszeniu powinien dostać dożywocie, bo były wskazówki ,że nie nadaje się na resocjalizację. Był karany wcześniej za pobicie i sędzia pisiadal wiedzę ,że należał do zorganizowanej grupy przestępczej a zabójstwo jest jego kolejnym przestępstwem. Dodatkowo dostawał przepustki, przepustki to się daje gościowi co rozbił szybę i ukradł 2 wina że sklepu a nie mordercy . Polska to kraj papierowy i nie działający.Sedzia,który dał mu 15 lat powinien zostać wydalony z zawodu bo ten wyrok to kpina z wymiaru sprawiedliwości czy musiały zginąć jeszcze 2 osoby żeby zapadł wyrok ,który powinien zapaść po poprzednich m morderstwie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX