Korupcja w MPWiK. CBA po raz drugi zatrzyma這 te same osoby. Przeszukuje mieszkania

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzyma這 trzy osoby w zwi您ku z podejrzeniem korupcji w sto貫cznym Miejskim Przedsi瑿iorstwie Wodoci庵闚 i Kanalizacji. Dw鏂h m篹czyzn zosta這 zatrzymanych w tej sprawie po raz drugi.

Zatrzymane przez CBA osoby to: były Dyrektor Pionu Wsparcia w MPWiK Wiesław M., były kierownik w tym pionie Jacek M. oraz były wspólnik śląskiej firmy Rafał T. Zarówno Wiesław M., jak i Rafał T. zostali zatrzymani w tej sprawie po raz drugi, po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztowania. Podejrzani zostaną doprowadzeni przed Prokuratur Okręgową w Warszawie, gdzie usłyszą zrzuty. 

Działanie na szkodę MPWiK w Warszawie. CBA przeszukuje mieszkania podejrzanych

Funkcjonariusze CBA przeszukują miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz osób, które brały udział w przetargach realizowanych przez MPWiK w Warszawie. Czynności odbywają się na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy. Są one związane z podejrzeniem działania na szkodę MPWiK w Warszawie oraz innych oferentów, podczas realizowania zamówień publicznych.

Awaria kolektora w oczyszczalni Czajka

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zmaga się nie tylko z problemem korupcji. W sierpniu tego roku doszło do poważnej awarii kolektora w oczyszczalni ścieków Czajka. Jego naprawa trwała blisko trzy miesiące i pochłonęła 39 mln zł. Ścieki dopłynęły do Czajki po raz kolejny w połowie listopada 2019 roku. 

>>> Zbigniew Girzyński komentuje działania rządu i władz Warszawy po awarii kolektora

Zobacz wideo
Wi璚ej o: