37 nowych radiowozów dla stołecznej policji, "policja ma wsparcie społeczne"

Nowe auta mają służyć policjantom z komend rejonowych, powiatowych i komisariatu rzecznego policji. Kluczyki do aut wręczali funkcjonariuszom wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł i szef stołecznej policji nadinspektor Paweł Dobrodziej. Samochody poświęcił kapelan komendy ks. Józef Jachimczak.
Zobacz wideo

– Ta chwila jest przykładem, jak rząd i samorząd mogą wspólnie brać odpowiedzialność za sprawy Polski. Bardzo się cieszę, że to nie tylko Rządowy Program Modernizacji Policji, ale także suwerenne decyzje jednostek samorządu terytorialnego  doprowadzają do tego, że wspólnym wysiłkiem możemy lepiej wyposażać Policję. (…) To pokazuje również, że policja ma wsparcie społeczne, które jest niezwykle ważne a dzisiejsza uroczystość jest tego koronnym dowodem – powiedział w piątek podczas uroczystości przekazania aut policjantom wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Za wsparcie przy zakupie nowego sprzętu dla stołecznych funkcjonariuszy podziękował samorządowcom komendant stołeczny, nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Nowe, specjalnie przystosowane, radiowozy to 26 oznakowanych, 9 nieoznakowanych aut. 21 z przekazanych samochodów to Hyudnaie i-30 z silnikami o mocy 140 KM, kolejne 7 to 180-konne Kia Sportage. 

Samochody będzie wykorzystywane m.in. w komendach warszawskich, a także w Wołominie, Piasecznie, Grodzisku Mazowieckim czy Pruszkowie.

Jak informuje policja, w tym roku zakupiono już dla jednostek w całym kraju 304 radiowozy.

Więcej o:
Komentarze (42)
37 nowych radiowozów dla stołecznej policji, "policja ma wsparcie społeczne"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 18 razy 10

  czyli policja państwowa znów zasponsorowała słowackie fabryki samochodów...
  ciekawe czy dożyję takiego dnia, kiedy to żaden szaman nie będzie odprawiał egzorcyzmów przed oddaniem do użytku jakiegokolwiek państwowego mienia?

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 9

  37 radiowozów ustawionych jeden za drugim, śmiało zastąpi połowę policyjnego płotu pod sejmem :-)

 • snajper21

  Oceniono 15 razy 7

  POLICJA korzysta z prywatnych komputerów, papieru do drukarek i tuszu, często kupują benzynę za własne pieniądze. To jest dbanie o policję, ile zgarnął SZAMAN- EGZORCYSTA za
  czary- mary?

 • nietyp

  Oceniono 8 razy 6

  " Samochody poświęcił kapelan komendy ks. Józef Jachimczak. "

  No koorwa… aż się chce wyć..., albo mordować!!! Albo jedno i drugie.

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 12 razy 6

  policja ma wsparcie społeczne
  ...................................................................
  Owszem policja miała, pisuarowe zomo nie.

 • kamillwawa

  Oceniono 7 razy 5

  Błąd. Koncern Hyundai/Kia nie inwestuje w PL dlaczego więc instytucje państwowe mają kupować ich samochody. Kupować tylko od tych którzy czynia tu porządne inwestycje. Prywatnie nie kupuję koreańskich aut z powodu jak powyżej.

 • redcarius

  Oceniono 7 razy 5

  katabas je poświęcił. Rzymskokatolickie?

 • stasi1

  Oceniono 9 razy 3

  Jak znalazł będą służyły władzy gdy suweren nie będzie się zgadzał z nią

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX