37 nowych radiowozów dla stołecznej policji, "policja ma wsparcie społeczne"

Nowe auta mają służyć policjantom z komend rejonowych, powiatowych i komisariatu rzecznego policji. Kluczyki do aut wręczali funkcjonariuszom wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł i szef stołecznej policji nadinspektor Paweł Dobrodziej. Samochody poświęcił kapelan komendy ks. Józef Jachimczak.
Zobacz wideo

– Ta chwila jest przykładem, jak rząd i samorząd mogą wspólnie brać odpowiedzialność za sprawy Polski. Bardzo się cieszę, że to nie tylko Rządowy Program Modernizacji Policji, ale także suwerenne decyzje jednostek samorządu terytorialnego  doprowadzają do tego, że wspólnym wysiłkiem możemy lepiej wyposażać Policję. (…) To pokazuje również, że policja ma wsparcie społeczne, które jest niezwykle ważne a dzisiejsza uroczystość jest tego koronnym dowodem – powiedział w piątek podczas uroczystości przekazania aut policjantom wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Za wsparcie przy zakupie nowego sprzętu dla stołecznych funkcjonariuszy podziękował samorządowcom komendant stołeczny, nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Nowe, specjalnie przystosowane, radiowozy to 26 oznakowanych, 9 nieoznakowanych aut. 21 z przekazanych samochodów to Hyudnaie i-30 z silnikami o mocy 140 KM, kolejne 7 to 180-konne Kia Sportage. 

Samochody będzie wykorzystywane m.in. w komendach warszawskich, a także w Wołominie, Piasecznie, Grodzisku Mazowieckim czy Pruszkowie.

Jak informuje policja, w tym roku zakupiono już dla jednostek w całym kraju 304 radiowozy.

Więcej o: