Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. 29 listopada uczniowie przejdą ulicami Warszawy

Uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego przejdą ulicami Warszawy w piątek 29 listopada. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 10. Możliwe liczne utrudnienia w centrum miasta.

Piątkowa manifestacja Młodzieżowego Strajku Klimatycznego odbędzie się pod hasłem "Dosyć słów, teraz czyny!". W Warszawie rozpocznie się ona o godzinie 10 i potrwa do godziny 14. Młodzi ludzie zbiorą się na placu Bankowym i przejdą ulicami Senatorską, Moliera, Trębacką, Krakowskim Przedmieściem, Królewską i Marszałkowską aż do placu Defilad.

Zobacz wideo

Manifestacja Młodzieżowego Strajku Klimatycznego nie przez przypadek zbiega się w czasie z Black Friday, czyli dniem wielkich wyprzedaży. "Ten dzień jest symbolem destrukcyjnej działalności człowieka, która dąży jedynie do chwilowego zysku. Niestety odmówienie udziału w tym dniu, nie rozwiąże kryzysu, z którym się mierzymy. Potrzebne są zmiany na poziomie systemowym, dlatego najlepsze, co możecie zrobić, to przyjść na protest" - czytamy na stronie wydarzenia.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Warszawski Transport Publiczny zapowiada, że w związku z planowanym zgromadzeniem publicznym i przemarszem komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy. Tramwaje linii: 4, 15, 18, 35 pojadą aleją Niepodległości, Chałubińskiego i aleją Jana Pawła II, zmienione zostaną także trasy autobusów o numerach 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 517, 518 oraz 520. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie wtp.waw.pl

Więcej o: