Darmowe miejsce w żłobku tylko dla zaszczepionych dzieci. Radni poparli pomysł Trzaskowskiego

Stołeczni radni  przychylili się do pomysłu Rafała Trzaskowskiego, według którego na darmowe miejsca w żłobku będą mogły liczyć tylko zaszczepione dzieci. "To konieczny krok w trosce o zdrowie najmłodszych warszawiaków" - stwierdza prezydent Warszawy.

Uchwała ws. żłobków w Warszawie przyjęta została na sesji rady miasta w czwartek. Przepis będzie obowiązywał od przyszłego roku. "Od stycznia z bezpłatnych miejsc w warszawskich żłobkach, gwarantowanych przez miasto, będą mogły korzystać tylko zaszczepione dzieci. To konieczny krok w trosce o zdrowie najmłodszych warszawiaków. Dziękuję radnym Miasto Stołeczne Warszawa za poparcie mojego wniosku!" - napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski.

Warszawa. Darmowe żłobki tylko dla zaszczepionych dzieci

Jak wynika z wpisu Trzaskowskiego, przy ubieganiu się o miejsce w żłobku premiowani będą rodzice czynni zawodowo. "Dodatkowo, dzięki zmianom przyjętym przez radnych ułatwimy warszawskim rodzicom powrót na rynek pracy - od stycznia otrzymają oni dodatkowe punkty przy rekrutacji swoich dzieci na bezpłatne miejsca w żłobkach w stolicy. Pomoże im to pogodzić wychowanie dziecka z pracą zawodową" - pisze prezydent Warszawy.

>>> Darmowe żłobki tylko dla zaszczepionych dzieci? Ekspert: Gdyby nie szczepienia, po wojnie nie byłoby połowy Polaków

Zobacz wideo

Zapowiedź zaostrzenia przepisów dotyczących przyjęć do żłobków pojawiła się na początku listopada. Paweł Rabiej tłumaczył, że takich zmian domagali się sami rodzice.  -  Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że mamy w żłobkach zachorowania, bo są tam dzieci nieszczepione. Mocno uwagę zwracają na to rodzice. W ankiecie, którą przeprowadziliśmy, powiedzieli wyraźnie, że chcieliby, żeby w żłobkach przebywały jedynie dzieci zaszczepione - tłumaczył w TOK FM wiceprezydent stolicy.

Wcześniej podobne obostrzenia wprowadziły rady miejskie m.in. w Sosnowcu i Częstochowie.

Więcej o:
Komentarze (32)
Darmowe miejsce w żłobku tylko dla zaszczepionych dzieci. Radni poparli pomysł Trzaskowskiego
Zaloguj się
 • nessuno

  Oceniono 34 razy 20

  Darmowe miejsca w żłobkach, to dobry pomysł. Ale tylko dla tych, którzy są zameldowani w Warszawie, i tutaj są odprowadzane podatki. A nie tak, że słój wynajmuje tutaj mieszkanie, jeździ samochodem zarejestrowanym w Pipidówie i tam odprowadza swoje podatki.
  Czas zrobić z tym porządek.

 • akami

  Oceniono 19 razy 15

  Uciąć 500+ dla osób uchylających się od OBOWIĄZKU szczepienia dzieci i już mamy prawie 100% wyszczepialności. Dopuszczać tylko nieszczepienie ze względów zdrowotnych.

 • kaktus-2

  Oceniono 12 razy 10

  Należy szczepić tylko te dzieci, które chcemy zatrzymać ;)

 • ajavar

  Oceniono 10 razy 8

  Dzieci nieszczepione w ogóle nie powinny być przyjmowane do żłobków.

 • optymistaa43

  Oceniono 4 razy 4

  Oczywiscie nie poparli tego pomyslu radni z PiS i sekty W-wa jest nasza.

 • lekkopoirytowana

  Oceniono 1 raz 1

  I bardzo dobrze

 • loneman

  0

  Swietnie gonic potomstwo ciemnego talatajstwa, niech zarazaja gdzie indziej i umieraja !!

 • dublet

  Oceniono 11 razy -7

  Rodzice powinni być zameldowani w Wawie co najmniej 20 lat, to powinno być drugie kryterium! Z jakiej racji imigrant z Podkarpacia, często nielegalny, ma korzystać z polskiego żłobka lub przedszkola?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX