PiS może przejąć Żoliborz? Miasto Jest Nasze zrywa koalicję z PO. "Słyszeliśmy ostrzeżenia..."

Stowarzyszenie Miasto Jest Masze wystąpiło z koalicji z Platformą Obywatelską na Żoliborzu, zarzucając partii, że "lekceważy transparentność i procedury demokratyczne". - W obecnym kształcie i pod obecnym kierownictwem nie jesteście wiarygodnym partnerem do współpracy - piszą. Mimo zerwanej koalicji, PO najprowdopodoniej zdoła utrzymać władzę w dzielnicy.

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze poinformowało, że po roku współpracy zrywa koalicję z Platformą Obywatelską na Żoliborzu (podczas zeszłorocznych wyborów samorządowych PO nie uzyskała samodzielnej większości w radzie dzielnicy). - Nie będziemy bezczynnie patrzeć, jak koalicjant lekceważy transparentność i procedury demokratyczne. Nie możemy firmować „niedasizmu” i pomijania takich kwestii jak zieleń czy bezpieczeństwo pieszych - wskazują działacze stowarzyszenia, którzy z dniem 26 listopada przeszli do dzielnicowej opozycji.

Miasto Jest Nasze zrywa współpracę z PO. "Traktowano nas jak balast"

Miasto Jest Nasze zarzuca Platformie Obywatelskiej nepotyzm i wskazuje, że partia "obsadza stanowiska według lojalności partyjnej, a nie kompetencji" oraz "wykorzystuje władzę w dzielnicach do prowadzenia kampanii wyborczej".

Wchodząc rok temu w koalicję z PO, słyszeliśmy ostrzeżenia, że będziemy listkiem figowym dla przekrętów. Mieliśmy oczywiście świadomość, że PO święta nie jest, jednak uznaliśmy, że warto zawrzeć umowę, która zagwarantuje nam realizację naszych najważniejszych postulatów.
Występowały próby nepotyzmu oraz upartyjniania instytucji samorządu. Wielokrotnie musieliśmy blokować niezgodne ze standardami zachowania i decyzje naszego koalicjanta. Równocześnie koalicjant blokował nasze próby realizacji programu wynikającego z podpisanej umowy koalicyjnej. Traktowano nas jak balast utrudniający realizację interesów partyjnych w dzielnicy

- informują w opublikowanym przez siebie oświadczeniu.

Działacze MJN zwrócili się też do warszawskich działaczy PO i przypomnieli sprawę byłego burmistrza Włoch Artura W., który miesiąc temu usłyszał zarzuty łapówkarskie i został odsunięty od władzy.

W obecnym kształcie i pod obecnym kierownictwem nie jesteście wiarygodnym partnerem do współpracy. Spójrzcie na swojego byłego partyjnego kolegę Artura W. i obudźcie się!

- zaznaczyli.

 

Zmiany na Żoliborzu. PO najprawdopodobniej utrzyma władzę

Decyzja MJN o wystąpieniu z koalicji może oznaczać kłopoty dla Platformy Obywatelskiej. Jak podaje "Wyborcza Warszawa", istnieje prawdopodobieństwo, że zdymisjonowany zostanie burmistrz Paweł Michalec, który rządzi Żoliborzem od 2018 roku (wcześniej był wiceburmistrzem Targówka). Nie ma jednak zbyt wielkich szans na to, by władzę w dzielnicy przejęli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości - jest ich za mało. Po zeszłorocznych wyborach samorządowych na Żoliborzu rządziło 21 radnych - 10 z Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna), 6  z Prawa i Sprawiedliwości i 5 z Koalicji dla Żoliborza (właśnie w niej zasiadało trzech samorządowców z Miasto Jest Nasze i dwie radne ze Stowarzyszenia Żoliborzan oraz Nowy Żoliborz). 

Dalsza sytuacja w radzie miasta będzie zależała od tego, czy na wyjście z koalicji oprócz trzech radnych MJN zdecydują się też dwie pozostałe radne z ruchów miejskich - podaje "Wyborcza Warszawa".

>>> Rafał Trzaskowski informuje o zakończeniu awarii Czajki. "Jesteśmy gotowi, żeby przejąć ścieki". Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (79)
PiS może przejąć Żoliborz? Miasto Jest Nasze zrywa koalicję z PO. "Słyszeliśmy ostrzeżenia..."
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 118 razy 64

  Jeżeli PO na Żoliborzu robi jakieś przekręty to MJN powinna złożyć zawiadomienie do prokuratury. Jeżeli nie mają podstaw do złożenia takiego zawiadomienia, to nie powinni paplać bo robią politykę, którą sami krytykują.
  Albo albo.

 • ryjaroslawa

  Oceniono 96 razy 44

  Miasto nie jest wasze, chociaż bardzo chcecie się do niego dorwać.

 • niktwazny126

  Oceniono 90 razy 36

  Miasto Jest Nasze zarzuca Platformie Obywatelskiej nepotyzm i wskazuje, że partia "obsadza stanowiska według lojalności partyjnej, a nie kompetencji""- oddajcie się pod skrzydła prezesa, u niego kompetencje na pierwszym planie, a lojalność partyjna nie obowiązuje

 • martha.wise

  Oceniono 58 razy 28

  Mam nadzieję, że przypadki nepotyzmu, korupcji i łamania prawa zostały zgłoszone do prokuratury.

  Inaczej będę przypuszczała, iż to tylko strategia PR. Wiem ale nie powiem to z kim Was łączy?

 • grma

  Oceniono 61 razy 25

  Oj, nie dostali biedacy wystarczająco stołków? Jednak miasto nie jest ich?

 • kac

  Oceniono 84 razy 22

  Moje negatywne zdanie o MJN, tylko się utrwaliło.

 • cmochall

  Oceniono 54 razy 18

  Ile dostaliscie?Obietnice czy juz stanowiska.Rozumiem o rozglos wchodzilo.Pies z kulawa noga by o Nas nie slyszal a teraz jestesmy w mediach na pierwszej stronie.

 • stef0909

  Oceniono 51 razy 17

  Czują koryto??? i tyle w temacie /jak nie od góry to od podstaw - przenicować łajzy na pislamski urok!/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX