Zburzenie Pałacu Kultury i Nauki? Wicerzecznik PiS: "Sercem jestem za". Mówi też o budowie Łuku Triumfalnego

Wicerzecznik PiS został zapytany przez Michała Rachonia o zburzenie Pałacu Kultury i Nauki. - Moralnie i sercem jestem za, ale pragmatyzm podpowiada mi, że być może ten pociąg już odjechał - powiedział Radosław Fogiel.
Zobacz wideo

W rozmowie z Michałem Rachoniem w programie "Jedziemy" TVP Info Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, powiedział, że "moralnie i sercem" popiera zburzenie Pałacu Kultury i Nauki. - Ale pragmatyzm podpowiada mi, że być może ten pociąg już odjechał, że może to być trudne - powiedział.

Wicerzecznik PiS: Coś poszło nie tak, skoro symbolem Warszawy jest PKiN im. Stalina

Radosław Fogiel powiedział również, że warto poruszać temat zburzenia PKiN i uświadamiać, czym jest. - Że to nie jest taki fajny, oryginalny budynek, z którego możemy być dumny - wyjaśnił rzecznik. Stwierdził, że "coś poszło naprawdę nie tak, jeśli symbolem Warszawy jest Pałac Kultury im. Stalina".

Krytycy Łuku Triumfalnego wolą zbieranie psich kup

Wicerzecznik PiS mówił również o zapowiadanej przez premiera Mateusza Morawieckiego budowie Łuku Triumfalnego w Warszawie. Stwierdził, że "największe zwycięstwo Polski w ostatnich stuleciach" powinno być upamiętnione.

Fogiel odniósł się też do krytyki pomysłu premiera. - To jest to samo pokolenie i ci sami ludzie, którzy narzekali i będą narzekać, że Polacy to tylko na smutno, tylko klęski, tylko przelana krew. Będą mówić, że oni są za radosnym patriotyzmem, którym jest zbieranie psich kup, a kiedy chcemy świętować zwycięstwo, to jest kontestacja - cytuje polityka 300polityka.pl.

Więcej o:
Komentarze (218)
Zburzenie Pałacu Kultury i Nauki? Wicerzecznik PiS: "Sercem jestem za". Mówi też o budowie Łuku Triumfalnego
Zaloguj się
 • wiezet

  Oceniono 110 razy 104

  Skoro tak się mamy zapędzić do burzenia komunistycznych podarunków, to może tak zaczniemy od pewnej willi na Żoliborzu, kiedy inni mieszkali po trzy , cztery rodziny w jednym mieszkaniu, ta została podarowana Rajmundowi Kaczyńskiemu, ojcu dwóch bliźniaków, do jego wyłącznej dyspozycji za.... Właśnie, za co ?

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 114 razy 102

  "Wicerzecznik PiS został zapytany przez Michała Rachonia o zburzenie Pałacu Kultury i Nauki. - Moralnie i sercem jestem za,"

  Tych ludzi należy odizolować od społeczeństwa w zakładach zamkniętych.

 • el_niunio

  Oceniono 97 razy 89

  Zamek królewski został odbudowany w PRLu. Zrobili to wstrętni komuniści. Może te powinno się wziąć pod uwagę zburzenie? to pomnik PRLu w jakimś sensie.

 • tuw62

  Oceniono 94 razy 86

  proponuję rozwalić chałupę rzecznika pis bo na pewno była budowana za czasów komuny,rozwalić wszystko co zostało wybudowane za komuny,rozwalić umysły tych ludzi ,też by pasowało

 • burek_polny

  Oceniono 84 razy 80

  Fogiel, ty psi wuju. Odwal sie od Palacu i psich kup. Akturat ich zbieranie uwazam za bardziej potrzebna warszawiakom, niz twoja werbalna sr.aczke.

 • k.gembiec

  Oceniono 84 razy 78

  Jak my doporowadzilismy do tego, ze rzadza nami miernoty intelektualne? Co jest nie tak z tym narodem?

 • mohyl

  Oceniono 62 razy 60

  Panie R.Fogiel - będzie pan burzył słynne radomskie lotnisko za parę lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX