Zatrzymano mężczyzn, którzy ukradli laptopa pracownika SGGW. Korzystali z metody "na kolec"

Stołeczni policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, obywateli Gruzji, którzy kradli z samochodów sprzęt elektroniczny i portfele. Mężczyźni są też odpowiedzialni za niedawną kradzież laptopa jednego z pracowników SGGW. W komputerze znajdowały się dane studentów.

Do stołecznych funkcjonariuszy docierały w ostatnich tygodniach zgłoszenia dotyczące okradania kierowców metodą "na kolec". Sprawcy przebijali opony w samochodzie ostrym narzędziem, a gdy kierowca wysiadał, szybko okradali pojazd ze sprzętu elektronicznego, portfeli, toreb i plecaków.

Okazało się, że w ten proceder uwikłani byli 37, 35 i 58-leti obywatele Gruzji. Spotykali się w różnych częściach miasta i przekazywali sobie skradzione przedmioty, które następnie trafiały do lombardów. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, grozi im do 5 lat więzienia.

Zobacz także: Niecodzienne znalezisko w samym centrum miasta. Ma ponad 500 lat. Zobaczyliśmy je z bliska

Zobacz wideo

Kradzież laptopa pracownika SGGW

Wszystko wskazuje na to, że Gruzini metodą "na kolec" okradli również pracownika SGGW. Z jego auta zabrali laptopa z danymi studentów. Jak informowała uczelnia, na dysku komputera znajdowały się informacje takie jak m.in. nazwiska, pesele, numery dowodów osobistych, numery telefonów.

"Mamy nadzieję, że śledztwo doprowadzi także do pozyskania szczegółowych informacji na temat skradzionego laptopa z danymi" - komentuje SGGW zatrzymanie mężczyzn.