Warszawa. Niewybuch na budowie metra na Bródnie - utrudnienia w ruchu

Na terenie budowy drugiej linii metra na warszawskim Bródnie znaleziono niewybuch najprawdopodobniej z czasów drugiej wojny światowej. Z okolicy ewakuowani zostali robotnicy, uczniowie szkół oraz mieszkańcy pobliskich bloków. Wstrzymany został również ruch tramwajów.
Zobacz wideo

Jak podaje "Wyborcza" niewybuch został odkryty przez operatora koparki pracującego na terenie budowy drugiej linii metra na Bródnie. Pocisk lotniczy znajduje się w regionie skrzyżowania ulic Rembielińskiej i Kondratowicza, ma ponad pół metra wysokości i około 30 centymetrów szerokości. Niewybuch zakleszczył się między zębami łyżki koparki.

Na budowie II linii metra na Bródnie znaleziono pocisk lotniczy

Promień rażenia pocisku wynosi około 350 metrów. Z okolicy ewakuowano robotników, uczniów szkół podstawowych numer 275 i 298 oraz pracowników i mieszkańców bloku przy Rembielińskiej 23. Na miejscu pracują już funkcjonariusze z patrolu sapersko-minerskiego oraz policja.

W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w kursowaniu komunikacji miejskiej. Wstrzymano przejazdy linii tramwajowych numer 1, 3, 4, 25 i 41, które poruszają się objazdami. Na trasie od ronda Daszyńskiego do Żerania Wschodniego kursuje zastępcza linia autobusowa Z.

Więcej o: