Praga-Północ. Siekierą zaatakował klienta restauracji. Był zazdrosny o żonę

42-letni mężczyzna wszedł do restauracji i zaatakował siekierą jednego z klientów. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Okazało się, że napastnikiem był mąż właścicielki lokalu. Policja ustaliła, że był zazdrosny o żonę.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę 17 listopada. 42-letni mieszkaniec Pragi-Północ wszedł do lokalu gastronomicznego i zaatakował siekierą znajdującego się tam mężczyznę. 43-letnia ofiara doznała uszkodzenia czaszki. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację. 

>>> Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Zobacz wideo

Policja zatrzymała 42-latka. Został tymczasowo aresztowany

Po kilku godzinach od zdarzenia policja zatrzymała 42-letniego napastnika. Okazało się, że jest to mąż właścicielki restauracji, w której doszło do ataku. Z ustaleń śledczych wynika, że był on zazdrosny o swoją żonę.

W sprawie ataku z siekierą wszczęto śledztwo pod nadzorem prokuratury rejonowej. Policja przeszukała miejsce zdarzenia i przesłuchała świadków. 42-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Napastnikowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Więcej o: