"Jeden z najbardziej niebezpiecznych przestępców" zatrzymany w Hiszpanii. To 44-latek z Targówka

Ukrywał się przed organami ścigania m.in. w Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Malezji i Tajlandii, po trzech latach wpadł w Hiszpanii. Policja zatrzymała 44-latka z Targówka, który ma na koncie udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Po sprowadzeniu do Polski będzie odsiadywał wyrok 20 lat więzienia.

44-latek z Targówka był poszukiwany od 3 lat. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, mężczyzna jest uznawany za "jednego z najbardziej niebezpiecznych przestępców". Do zatrzymania doszło dzięki współpracy funkcjonariuszy z komisariatu na Targówku i Komendy Głównej Policji oraz policjantów z Hiszpanii.

Zobacz także: Policja publikuje ku przestrodze: kobieta nie dostosowała prędkości do warunków. Jej auto wypadło z drogi 

Zobacz wideo

Hiszpania. 44-latek z Targówka zatrzymany

Mężczyzna ma na koncie udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Był również podejrzany m.in. o posiadanie narkotyków, fałszowanie dokumentów i pieniędzy, korupcję oraz nielegalne posiadanie broni. 44-latek był ścigany czterema listami gończymi. Wydano za nim również Europejski Nakaz Aresztowania. 

Przez kilkadziesiąt miesięcy ukrywał się m.in. w Malezji, Tajlandii, Bułgarii i Wielkiej Brytanii. Jego ostatnim przystankiem była Hiszpania. We wtorek mężczyznę zatrzymano na Majorce.

"Po dopełnieniu wszystkich wymaganych prawem procedur ekstradycyjnych, mężczyzna zostanie sprowadzony do Polski i odpowie za swą przestępczą działalność. Zgodnie z wyrokami sądów, czeka go ponad 20 lat więzienia" - informują policjanci.

Więcej o: