Rafał Trzaskowski nie będzie kandydatem KO na prezydenta. "Moje miasto trafiłoby w ręce PiS"

- Nie będę kandydował w nadchodzących wyborach prezydenckich - zadeklarował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w "Faktach po Faktach" w TVN 24. Jego kandydatura pojawiała się wcześniej na liście osób, które mogłyby zmierzyć się z Andrzejem Dudą w wyścigu o fotel prezydenta. - Gdyby udało mi się wygrać, to moje ukochane miasto trafiłoby w ręce komisarza z PiS-u - uzasadnił Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski zaprzeczył, jakoby zamierzał wystartować z list Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Polski, które odbędą się w maju 2020 roku. Jego nazwisko od kilku miesięcy pojawiało się w medialnych spekulacjach dotyczących wyścigu o fotel prezydenta kraju. Szanse Trzaskowskiego oceniano pozytywnie ze względu na wysoki wynik, jaki uzyskał w ubiegłorocznych wyborach samorządowych (otrzymał ponad pół miliona głosów). Wśród kandydatów wyłonionych z grona samorządowców wymieniana była także prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. 

Trzaskowski nie będzie kandydatem na prezydenta Polski

Dojrzałość polega na tym, żeby wiedzieć, że można się skupić dobrze na jednym zadaniu

- powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN 24, przekonując, że obejmując urząd prezydenta złożył mieszkańcom Warszawy pewną obietnicę, z której chce się wywiązać.

Gdybym się zdecydował, żeby w tych wyborach uczestniczyć i udałoby mi się wygrać, to moje ukochane miasto trafiłoby w ręce komisarza z PiS-u, a na to nie można pozwolić
Zostałem rok temu wybrany na prezydenta Warszawy, chcę zrealizować swój program, uważam, że jest to niesamowite wyzwanie, które daje mi mnóstwo energii i satysfakcji i chcę to wyzwanie doprowadzić do końca

- podkreślił Trzaskowski.

W sondażu przeprowadzonym dla "Faktów" TVN w połowie października Rafał Trzaskowski zdobył poparcie na poziomie 37 procent, a Andrzej Duda - na poziomie 52 procent (ankietowanych zapytano, na którego z polityków zdecydowaliby się oddać głos, gdyby obaj weszli do drugiej tury)

>>> Trzaskowski: "Jesteśmy gotowi, żeby przejąć ścieki". Koniec awarii "Czajki":

Więcej o:
Komentarze (182)
Rafał Trzaskowski nie będzie kandydatem KO na prezydenta. "Moje miasto trafiłoby w ręce PiS"
Zaloguj się
 • cocpit

  Oceniono 33 razy 19

  Warszawiacy wybrali prezydenta w pierwszej turze, a tu w komentarzach psy na nim wieszają. Może byście słoiki, ćwoki i małomiasteczkowi nie wypowiadali się w sprawach dotyczących stolicy.

 • zawszeagnesja

  Oceniono 42 razy 18

  Nie wiem kto pisze większość komentarzy do tego artykułu, ale są chamskie i mało zrozumiałe. Nie wiadomo o co chodzi, rynsztokowy język. Czy tak ma wyglądać Polska :(

 • marykownow

  Oceniono 34 razy 16

  Odpowiedzialny facet. Uratowaliśmy Warszawę przed Jakim. Wiadomo, jaki partia rządząca ma stosunek do tego miasta i nie ma co ryzykować.

 • 500nakrowe

  Oceniono 31 razy 13

  Banda trolli Matkowskiego i Szafenekera pluje jadem i wyje. Widać, że Trzaskowskiego boją się jak ognia putinowskie pierdy😀

 • swru

  Oceniono 32 razy 6

  Z Długopisem wygra nawet żul spod budki z piwem. A przynajmniej stoczy wyrównaną walke. jeden pies.

 • anna_pot

  Oceniono 9 razy 5

  może jakiś PiSi namiestnik wyjaśni jaką winę ponosi Trzaskowski, że pękła rura do oczyszczalni ścieków? Komentarze tak jakby on ją osobiście przepiłował aby spuścić ścieki do wisły.

 • rzydeta

  Oceniono 10 razy 4

  I słusznie - musi pilnować stołka. Tym bardziej, że jego popularność spada na łeb na szyję, głównie z powodu poupychania bezdzietnych nierobów zwanych dla niepoznaki "miejskimi aktywistami" na ciepłych posadkach w Ratuszu, dzięki czemu mają możliwość całodziennego wylegiwania się na "drewnianej plaży" i kombinowania, co by tu jeszcze zwęzić, ograniczyć lub zlikwidować, aby utrudnić życie normalnym mieszkańcom. Żeby nie było - sam na niego głosowałem, głównie po to, aby pogonić opolskiego drecha, ale coraz bardziej zaczynam tego żałować.

 • sieceonk

  Oceniono 11 razy 3

  właśnie, rządy od roku a co został zrealizowane z programu wyborczego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX