Warszawa. Mężczyzna podawał się za Filipa z Konopi i syna Majki Jeżowskiej. Został zatrzymany przez straż miejską

Warszawska straż miejska zatrzymała mężczyznę, który przedstawił się jako Filip z Konopi. Utrzymywał również, że jego matką jest Majka Jeżowska. Ze względu na to, że upierał się przy tej - jak twierdzi straż - mało prawdopodobnej wersji na temat swoich danych osobowych, na miejsce wezwano policję.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 listopada. Straż miejska otrzymała wówczas wezwanie dotyczące mężczyzny śpiącego na terenie węzła autobusowo-tramwajowego Al. Krakowska. Gdy funkcjonariusze go obudzili, mężczyzna stał się agresywny. Okazało się także, że jest nietrzeźwy i nie ma zamiaru współpracować z mundurowymi.

>>> Ile wypić, żeby się nie upodlić?

Zobacz wideo

Filip z Konopi "spokrewniony" trafił do izby wytrzeźwień

Gdy funkcjonariusze straży próbowali ustalić tożsamość śpiącego na przystanku mężczyzny, ten przedstawił się jako Filip z Konopi. Upierał się także, że jego matką jest Majka Jeżowska. Strażnicy nie dali mu wiary i wezwali na miejsce policję, bo wprowadzanie w błąd instytucji upoważnionej do legitymowania jest wykroczeniem. Mężczyzna został przetransportowany na izbę wytrzeźwień. Stamtąd został przekazany do dyspozycji policji. Dalsze losy Filipa z Konopi pozostają tajemnicą. 

Więcej o: