Warszawa. Noworodek porzucony w reklamówce na Białołęce. 36-letnia matka może usłyszeć zarzuty

Prawdopodobnie w piątek odbędzie się przesłuchanie kobiety, która została zatrzymana w sprawie znalezionego na terenie ogródków działkowych noworodka. Dziecko zostało uratowane przez bezdomnego na warszawskiej Białołęce.
Zobacz wideo

Jak podaje Radio dla Ciebie, w piątek 8 listopada może odbyć się przesłuchanie kobiety, która podejrzewana jest o porzucenie noworodka w altance na terenie ogródków działkowych. Stan zdrowia 36-latki nie pozwalał na przeprowadzenie wszystkich wymaganych czynności śledczych. 

36-latka zatrzymana w sprawie porzucenia noworodka na ogródkach działkowych

Kobieta zatrzymana została przez Strażników Miejskich, którzy w czwartek wieczorem 7 listopada zauważyli grupę kilku osób próbujących pić alkohol przy ulicy Ząbkowskiej. W ich towarzystwie przebywała 36-latka, której zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. W momencie zatrzymania kobieta miała trzymać się za brzuch i krwawić. Powiedziała też, że musi dostać się na działki przy Głębockiej, dzięki czemu strażnicy skojarzyli, że może być ona matką porzuconego dziecka. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie pilnowana jest przez policjantów.

Według dotychczasowych ustaleń policji dziecko miało przyjść na świat w dniu jego znalezienia na terenie ogródków działkowych przy ulicy Głębockiej w Warszawie. Noworodka zawiniętego w reklamówkę znalazł bezdomny mieszkający na działkach. Niewykluczone, że jest on także ojcem dziewczynki. Dziecko było mocno wychłodzone, ale jej życiu już nic nie zagraża. Noworodek przebywa pod opieką lekarzy w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.

Więcej o: