Włochy: Pożar hali magazynowej na ul. Krakowiaków w Warszawie. Dach budynku zawalił się do środka

Hala magazynowa na warszawskich Włochach przy ul. Krakowiaków 91 stanęła w ogniu. Dach budynku zawalił się do środka. Na miejscu pracuje kilkudziesięciu funkcjonariuszy straży pożarnej. Nie ma informacji o ofiarach.

Na ul. Krakowiaków w Warszawie płonie hala magazynowa o wymiarach 100 na 50 metrów. Z informacji, jakie młodszy kapitan Marcin Wesołowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przekazał dziennikarzom TVP Info, wynika, że strażacy gaszą budynek z zewnątrz i starają się, by ogniem nie zajęła się ta część hali, która nie jest objęta pożarem.

>>> Pożary składowisk odpadów. Polska stała się śmietnikiem Europy?

Zobacz wideo

Włochy: W hali, która stanęła w ogniu, prawdopodobnie przechowywano artykuły spożywcze

Wewnątrz hali magazynowej znajdowały się prawdopodobnie artykuły spożywcze. Nie jest to jednak pewne, bo strażacy nie mogą wejść do środka budynku ze względu na zawalony dach hali. Na miejscu zdarzenia pracuje około 20 zastępów straży pożarnej i 50. strażaków. Pożarem objęte została co najmniej 1/3 budynku - informuje Radio dla Ciebie

Na chwilę obecną nie ma informacji o osobach poszkodowanych w pożarze.

- Wszyscy pracownicy zostali ewakuowani. Na miejscu pracuje straż pożarna, jest pogotowie gazowe i energetyczne oraz inspektor służby dyżurnej centrum zarządzania kryzysowego - w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedział Piotr Daniluk, rzecznik dzielnicy Włochy.

Więcej o: