Baza danych w śmietniku: kilkaset druków awizo z danymi wyrzucone obok budynku Poczty Polskiej

Kilkaset druków awizo z danymi takimi jak imię, nazwisko i adres, znalazło się w śmietniku obok urzędu pocztowego przy ulicy Czerniowieckiej na warszawskim Mokotowie. Sprawą zajęła się już policja.
Zobacz wideo

O tej sytuacji poinformował dziennikarzy Radia Zet ich słuchacz. Mieszkaniec warszawskiego Mokotowa zauważył druki, kiedy wyrzucał śmieci. - Kiedy otworzyłem śmietnik, znajdowała się tam istna baza danych: adresy, imiona i nazwiska - powiedział pan Kamil.

Kilkaset druków awizo w śmietniku na warszawskim Mokotowie

Do śmietnika wyrzuconych mogło zostać nawet kilkaset druków. Na miejsce wysłana została policja, która zabezpieczyła awiza. Niewykluczone, że wyjaśnienia w tej sprawie będzie musiał złożyć kierownik urzędu pocztowego przy Czerniowieckiej.

Do sprawy odniosła się rzecznik Poczty Polskiej Justyna Siwek. Kobieta zapewniła, że spółka dokłada wszelkich starań, by przestrzegać ustawy dotyczącej ochrony danych osobowych. - Pracownicy lub współpracownicy, którzy dopuszczają się zaniedbań muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi i służbowymi - napisała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Więcej o: