Baza danych w śmietniku: kilkaset druków awizo z danymi wyrzucone obok budynku Poczty Polskiej

Kilkaset druków awizo z danymi takimi jak imię, nazwisko i adres, znalazło się w śmietniku obok urzędu pocztowego przy ulicy Czerniowieckiej na warszawskim Mokotowie. Sprawą zajęła się już policja.
Zobacz wideo

O tej sytuacji poinformował dziennikarzy Radia Zet ich słuchacz. Mieszkaniec warszawskiego Mokotowa zauważył druki, kiedy wyrzucał śmieci. - Kiedy otworzyłem śmietnik, znajdowała się tam istna baza danych: adresy, imiona i nazwiska - powiedział pan Kamil.

Kilkaset druków awizo w śmietniku na warszawskim Mokotowie

Do śmietnika wyrzuconych mogło zostać nawet kilkaset druków. Na miejsce wysłana została policja, która zabezpieczyła awiza. Niewykluczone, że wyjaśnienia w tej sprawie będzie musiał złożyć kierownik urzędu pocztowego przy Czerniowieckiej.

Do sprawy odniosła się rzecznik Poczty Polskiej Justyna Siwek. Kobieta zapewniła, że spółka dokłada wszelkich starań, by przestrzegać ustawy dotyczącej ochrony danych osobowych. - Pracownicy lub współpracownicy, którzy dopuszczają się zaniedbań muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi i służbowymi - napisała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (21)
Baza danych w śmietniku: kilkaset druków awizo z danymi wyrzucone obok budynku Poczty Polskiej
Zaloguj się
 • maguniaklikunia

  Oceniono 11 razy 11

  Może Poczta Polska zainwestuje w niszczarki. Ach to tylko dane zwykłych obywateli więc nic się nie stało. kogo to obchodzi.

 • xsawer

  Oceniono 10 razy 10

  Na poczcie zabrakło miejsca na książki kucharskie siostry jakiejś tam i kalendarze ze świętymi więc musieli pozbyc się śmieci.

 • krynolinka

  Oceniono 13 razy 7

  To tylko dane zwykłych ludzi. Nie ma co się przejmować. Gdyby tak na śmietnik trafiły przedmioty z oferty czysto handlowej, dewocjonalia albo żywoty świętych!! Nie skończyłoby się na zatrudnieniu w placówce egzorcysty, do akcji wkroczyłaby policja religijna i armia prokuratorów.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 4 razy 4

  Nie musimy się martwić przecież finansujemy pierdyliony budżetowych posad z wynagrodzeniami oderwanymi od realiów w bezcelowych urzędach typu uodo giodo smrodo ...
  Kilka cytatów dla niezorientowanych:
  Pamiętaj, że Prezes UODO nie jest organem ścigania i nie ma w związku z tym takich kompetencji jak Policja, czy Prokuratura. Działalność Prezesa UODO ma na celu zapewnienie, by wskazany administrator przetwarzał dane zgodnie z prawem.

  Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych podtrzymuje swoje stanowisko dotyczące zainicjowania stosownych prac legislacyjnych, które pozwolą na zatrudnianie w strukturach Służby Cywilnej inspektora ochrony danych na odrębnym stanowisku.

 • an_ma_o

  Oceniono 3 razy 3

  Doyebac karę aż się po$$raja ale konkretnym urzędnikom którzy są winni zaniedbania bo inaczej my za to zapłacimy

 • gadfly

  Oceniono 2 razy 2

  to smieszne, co to za baza danych? Adresy ludzi? kiedys byly listy lokatorow wbudynku i bylo dobrze. W Belgii, na przyklad, wszystkie dzwonki musza byc podpisane nazwiskiem, skrzynki pocztowe tez. W internecie mozna wbic numer telefonu i sprawdzic do kogo on nalezy i pod jakim adresem sie znajduje (chyba, ze jest zastrzezony). W Polsce jak zwykle ze wszystkim przesadzaja, usiluja byc bardziej papiescy niz Papiez, a pozniej zwal

 • mifli54

  Oceniono 2 razy 2

  Przy Czerniowieckiej jest jedynie Agencja Pocztowa. Niedawno zmieniał się tam ajent. Zapewne to sposób na 'sprawne przeprowadzenie zmiany'. Swoją drogą rodzi się pytanie - to awiza niedostarczonych przesyłek, czy poczta archiwizuje radosną twórczość lokalnych 'awizonoszy' (to specjalność tego rejonu PP). Śmietnik rzeczywiście jest na zamkniętym terenie po dawnej skoczni narciarskiej. Śmieci wyrzucać musiał ktoś z domów jednorodzinnych po drugiej stronie Czerniowieckiej :) Taka mała oszczędność.

 • flying_ben

  Oceniono 2 razy 2

  A RODO się kłania.
  I idzie dalej.

 • aldealmi

  Oceniono 1 raz 1

  Ta instytucja nadaje się tylko do zaorania...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX