Artur W. został odwołany z funkcji burmistrza Włoch. Radni zdecydowali jednogłośnie

Radni warszawskiej dzielnicy Włochy odwołali burmistrza Artura W. Samorządowiec w ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez CBA i jest podejrzany o przyjęcie 200 tysięcy złotych łapówki.
Zobacz wideo

Radni warszawskiej dzielnicy Włochy za odwołaniem burmistrza Włoch Artura W. zagłosowali jednogłośnie. W ubiegłym tygodniu W. został zatrzymany przez CBA i jest podejrzany o przyjęcie 200 tysięcy złotych łapówki w zamian za wydanie korzystnych dla jednego z deweloperów decyzji o warunkach zabudowy. - Pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego. Włodarz dzielnicy próbował ukryć gotówkę w garażu należącym do rodziny - informował rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski. Sąd zdecydował, że Artur W. spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym.

Artur W. odwołany z funkcji burmistrza Włoch

W głosowaniu wzięło udział 21 radnych. Wniosek o odwołanie burmistrza Włoch złożył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po zatrzymaniu mężczyzny przez CBA.

W ubiegłym tygodniu zarząd Platformy Obywatelskiej postanowił wykluczyć z szeregów partii byłego już burmistrza dzielnicy Włochy. Decyzja władz Platformy była w tej sprawie jednomyślna. 

Więcej o: