Warszawa: rozpoczął się montaż świątecznych iluminacji. Inauguracja 7 grudnia

W Warszawie rozpoczął się montaż świątecznych iluminacji. Wszystkie elementy powinny zostać zamontowane tak, by 7 grudnia przeprowadzić oficjalną inaugurację dekoracji.
Zobacz wideo

W sobotę 2 listopada w Warszawie rozpoczął się montaż świątecznych iluminacji. Na początku dekoracje zaczęły być montowane na Placu Bankowym oraz ulicy Emilii Plater. W tym roku po raz kolejny dekoracje pojawią się na odcinku ponad 20 kilometrów.

7 grudnia odbędzie się inauguracja świątecznej iluminacji w Warszawie

Jak podano w komunikacie Urzędu Miasta świąteczna iluminacja zostanie zamontowana na odcinku: Trakt Królewski - od placu Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu i ul. Agrykola oraz na odcinku: Stare Miasto, Al. Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona, wraz z mostem Poniatowskiego), al. Solidarności (od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), plac Bankowy, ul. Marszałkowska (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji, wraz z placem), ul. Świętokrzyska (od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej), ul. Mokotowska i ul. Targowa.

Duża skala montażu iluminacji sprawia, że prace musiały zacząć się już na początku listopada. W przeciwnym razie monterzy mogliby nie zdążyć na inaugurację, która wyznaczona została w sobotę 7 grudnia. Na samym początku zainstalowane zostaną ozdoby na słupach oświetleniowych, później ustawione zostaną dekoracje wolno stojące oraz girlandy.

Gdyby iluminacja została połączona w jeden świetlny łańcuch, to miałby on około 680 kilometrów długości, czyli osiągnąłby odległość jaka dzieli Warszawę od Wiednia. Na świąteczną iluminację w stolicy składa się 1300 dekoracji - iluminacji latarniowych, girland, kurtyn świetlnych, sopli i przewieszek. Stworzone zostały z 4,5 mln energooszczędnych diod eko-LED. Dzięki temu iluminacje Traktu Królewskiego znalazły się na pierwszym miejscu rankingu "Deutsche Welle" na najpiękniej rozświetlone aleje w Europie.

Więcej o:
Komentarze (15)
Warszawa: rozpoczął się montaż świątecznych iluminacji. Inauguracja 7 grudnia
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 12 razy 2

  A ja się pytam na chúj komu śmieciowe plastikowe świecidełka, które w skali miasta ciągną setki kilkowatów prądu produkowanego z węgla i dodatkowo zasmradzają nasze życie. Powinniśmy zaprzestać takich szkodliwych praktyk. Absolutne NIE dla niepotrzebnych świecących ozdóbek.

 • nessuno

  Oceniono 1 raz 1

  Jak dla mnie, to tych świecidełek mogłoby być 10 x mniej, ucieszyłbym się, gdyby moje miasto było czystsze, bezpieczniejsze i z mniejszymi korkami. I nie tylko z okazji świąt, ale na co dzień. I tak samo byłbym rad, gdybyśmy wszyscy byli dla siebie bardziej życzliwi.
  Wiem, utopia.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 4 razy -2

  Nooooooo w końcu! bo słyszałem, że Jezus mocno wk..iony na polaków, że że jeszcze nie ma ton badziewia na ulicach, nie narżnięto setek tysięcy choinek, i miliony karpi nie dostały w łeb z okazji jego 2020 urodzin.....

 • elasp

  Oceniono 6 razy -4

  Jaki koszt iluminacji?

 • szwampuch58

  Oceniono 6 razy -4

  ale Advent zaczyna sie 1 grudnia

 • jurii.sachar

  Oceniono 14 razy -10

  miesiąc czasu będą wieszać światełka....?????!!!!!! Trzaskowski stada kóz nie POtrafił upilnować, a uważacie że prawidłowo zawiesi ilumincję ????może i tak skoro bierze się za to miesiąc wcześniej....Może niech POwiesi też kurczaczki, na wiosnę będzie miał jeden problem z bani....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX