Jest projekt rozporządzenia ws. 11 listopada. MSWiA chce zakazać noszenia broni

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wprowadzenia na terenie Warszawy 11 listropada "czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym". Projekt rozporządzenia w tej sprawie pojawił się już na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński proponuje wprowadzenie zakazu "noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni" na terenie Warszawy w dniu 11 listopada 2019 r. Projekt rozporządzenia szefa MSWiA pojawił się na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

Poseł Tomasz Rzymkowski: PiS nie jest już zainteresowany Marszem Niepodległości

Zobacz wideo

Jak napisano w uzasadnieniu projektu, powodem wprowadzenia takiego zakazu ma być konieczność "zapewnienia bezpieczeństwa uczestników uroczystości państwowych z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a także zgromadzeń publicznych, organizowanych w dniu 11 listopada 2019 r. w Warszawie".

Ze względu na rangę tych wydarzeń oraz przewidywaną wielotysięczną liczbę uczestników, istnieje konieczność wprowadzenia szczególnych rozwiązań, które w sposób czasowy zwiększą poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego na wskazanym w rozporządzeniu obszarze

- czytamy.

Więcej o:
Komentarze (43)
Jest projekt rozporządzenia ws. 11 listopada. MSWiA chce zakazać noszenia broni
Zaloguj się
 • pwpafcio

  Oceniono 25 razy 23

  Wolałbym zakaz zakrywania twarzy pod groźbą wysokkiej kary finansowej wlepianej doraźnie

 • tumaxer

  Oceniono 22 razy 18

  Natomiast dozwolone będą: pochodnie, flary, fajerwerki, maczety, noże, metalowe pałki, gazrurki, kije baseballowe, deski nabijane gwoździami, kastety, symbole nazistowskie, zakrywanie twarzy.

 • shtalman

  Oceniono 13 razy 11

  Brawo kurduplu żoliborski, pięknie przekształciłeś święto narodowe w dzień w którym trzeba realnie bać się wyjść żeby nie dostać w twarz od jakiegoś tępego wolskiego ryją drącego mordę Bóg, honor, ojczyzna!

 • monodeluxe

  Oceniono 12 razy 10

  Kryptogeje z onr,nie,nop i inni wyklęci broni palnej nie posiadają.Spokojnie

 • naw18

  Oceniono 10 razy 8

  Tzn. że co? Broń zaladowana bedzie można nosić? Najlepiej jeszcze odbezpieczona i z palcem na spuscie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX