Awaria w "Czajce": Wyścig z czasem. 15 listopada zniknie most pontonowy. Trzaskowski: Idzie dobrze
Wymiana uszkodzonych rur w niedziałających kolektorach "Czajki" ma zakończyć się w poniedziałek. Władze Warszawy są dobrej myśli.
Naprawa rurociągu idzie sprawnie
Według informacji rmf24.pl, wykonano już główne prace, czyli zespawano w tunelu dwie nitki rurociągu - po 100 metrów rur stalowych. Następnie mają odbyć się testy szczelności i próby ciśnieniowe.
Rafał Trzaskowski stwierdził, że wszystko wskazuje na to, iż warszawskie MPWiK zakończy zaplanowane prace do 15 listopada (wówczas zniknąć ma konstrukcja na moście pontonowym).
Będzie wizja lokalna, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Miejmy nadzieję, że będziemy gotowi w terminie do tego, żeby przejąć te kolektory
- powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa trzeciej nitki przesyłowej z lewej części Warszawy do oczyszczalni Czajka. Połączenie ma zostać osobno przeciśnięte pod dnem Wisły.
>>> Zobacz, jak przebiegała instalacja alternatywnego rurociągu na moście pontonowym, którego budowę zlecił premier Mateusz Morawiecki:
Awaria kolektorów oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie
Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch kolektorów przesyłających ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie podjęło decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły. W reakcji na te doniesienia, premier Mateusz Morawiecki zlecił budowę alternatywnego systemu przesyłowego. Dodatkową instalację zamontowano na moście pontonowym zbudowanym przez wojsko.
Naprawa niedziałających kolektorów będzie kosztować 23 mln zł
20 października Maciej Płoński z MPWiK poinformował, że na budowie przy naprawie uszkodzonych rur prowadzących do kolektorów pracuje ok. 40 osób, a największym wyzwaniem jest koordynacja prac związanych z montażem stalowych rur i pracami spawalniczymi oraz pracami konserwacyjnymi. Równolegle zaś prowadzone są prace przygotowawcze do prób odbiorowych i testów rurociągów po zakończeniu prac montażowych. Rozpoczną się one prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.
Wykonano ponad 54 metry rurociągów nitki A i ponad 50 metrów nitki B, przy całkowitej długości każdego rurociągu wynoszącej ok. 100 metrów. Koszty naprawy rurociągów to 23 mln zł netto.
-
Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo właściciela warzywniaka w Ząbkach. Chciał uciec do Norwegii
-
70-latek zwrócił uwagę klientowi sklepu na brak maseczki. Mężczyzna uderzył seniora pięścią w twarz
-
Warszawski smog. Mimo fatalnej jakości powietrza, alert RCB milczy. Mieszkańcy nie wiedzą o zakazach
-
Ognisko wścieklizny pod Warszawą. Obszar zagrożenia m.in. w Wawrze i Wesołej. Wydano rozporządzenie
-
Warszawa. Raperowi skonfiskowano marihuanę, po dwóch miesiącach ją odzyskał. "Odpowiednie stężenie THC"
- Strajk Kobiet wraca z protestami, najbliższy w środę. "Funkcjonariusze PiS wychodzą na głupków"
- Awarie ciepłownicze w Warszawie. Bez ciepła w sumie ponad 100 budynków, w tym szpitale
- Śmierć 12-latka na Górce Szczęśliwickiej. Uderzył głową w ławkę. Urzędnicy usunęli wszystkie w okolicy
- Radom. Pościg za autem z przywiązanymi sankami. 19-latek prowadził pod wpływem alkoholu
- Smog. Dramatycznie zła jakość powietrza w Warszawie i nie tylko. W Józefowie 1300 proc. normy