Na ul. Sokratesa wkrótce pojawią się progi zwalniające. To efekt śmiertelnego wypadku

Na całej dugości ulicy Sokratesa na warszawskich Bielanach przed każdym z przejść mają pojawić się progi zwalniające. 20 października na pasach został śmiertelnie potrącony 33-letni mężczyzna. Montaż progów zwalniających ma rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

W niedzielę 20 października samochód jadący z dużą prędkością potrącił 33-letniego pieszego, który przechodził po pasach przez jezdnię na ulicy Sokratesa. Mężczyzna szedł z kobietą i dzieckiem w wózku. Pieszy, mimo reanimacji, zmarł. Dziecko zostało ranne.

Kierowca BMW usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, a także narażenia kobiety i jej dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna przyznał się do winy. Wyjaśnił, że niewiele pamięta, dodał, że oślepiło go słońce. Trafił do aresztu. 

Pełne skupienie za kierownicą jest kluczowe - ten materiał pokazuje, dlaczego nie powinniśmy korzystać z telefonu podczas jazdy:

Zobacz wideo

Będą progi zwalniające na ul. Sokratesa

Po wypadku władze Warszawy zapowiedziały, że ulica Sokratesa przejdzie gruntowną modernizację. Zostaną zamontowane między innymi progi spowalniające. O tego typu inwestycje mieszkańcy warszawskich Bielan apelowali do władz miasta od dawna.

Jak teraz podaje Polskie Radio RDC na podstawie doniesień Polskiej Agencji Prasowej, montaż progów zwalniających ma rozpocząć się już w przyszłym tygodniu. Mają stanąć przed każdym z przejść dla pieszych na całej długości ul. Sokratesa. Rozwiązanie będzie jednak tymczasowe, bo Zarząd Dróg Miejskich chce docelowo zwęzić ulicę z dwóch do jednego pasa ruchu. 

Więcej o: