Zabójstwo w szkole w Wawrze. 15-letni Emil B. trafił do aresztu. Nie przyznał się do zadźgania kolegi

15-letni Emil B., który w maju na oczach uczniów i nauczycieli szkoły w Wawrze zadźgał nożem 16-letniego Kubę, został doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. Nastolatek nie przyznał się do winy. Trafi do aresztu na dwa miesiące, a decyzją sądu za zbrodnię ma odpowiadać jak dorosły.

W czwartek 31 października w prokuraturze zakończyły się czynności z udziałem 15-letniego Emila B., który 10 maja tego roku zaatakował na szkolnym korytarzu o rok starszego kolegę i wymierzył mu kilka ciosów nożem. Mimo reanimacji podjętej przez nauczycieli, 16-letni Kuba zmarł na miejscu. Do zabójstwa doszło na oczach wielu osób. W szkole była także matka ofiary, która przyszła do dyrekcji żeby zgłosić, że jej syn otrzymuje groźby od Emila B. - Jeszcze zobaczyłam Kubę na przerwie, jeszcze mi machnął - opisywała. Atakowi nie udało się zapobiec - nastąpił chwilę później w sali od fizyki. Matka 16-latka dobiegła na miejsce, gdy jej syn już nie żył.

Zbrodnia w szkole w Wawrze. Emil B. nie przyznał się do winy

15-letni Emil B., który wcześniej przebywał w ośrodku dla nieletnich, został doprowadzony do prokuratury. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa o rok starszego kolegi. Jak podaje TVN Warszawa, nastolatek nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. - Złożyliśmy wniosek o tymczasowe aresztowanie 15-latka - powiedział w rozmowie z portalem rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Marcin Saduś. 

Emil B. spędzi w areszcie co najmniej dwa miesiące. Będzie odpowiadał za zabójstwo jak dorosły, o czym zdecydował na początku października Sąd Okręgowy Warszawa-Praga (oddalono zażalenie matki i obrońcy nastolatka). Grozi mu do 25 lat więzienia. Osób, które w momencie popełnienia zbrodni nie ukończyły 18 lat, zgodnie z prawem, nie można skazać na karę dożywocia.  

Emil B. miał wcześniej problemy z prawem. Miał kuratora

Przed tragicznym zdarzeniem 15-letni Emil B. był już znany w warszawskim sądzie, ponieważ stawał przed nim dwukrotnie. Za pierwszym razem w 2017 roku, gdy miał 13 lat, został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej innej osoby. Rok później ponownie miał sprawę w sądzie, tym razem chodziło o awanturowanie się pod wpływem alkoholu. Za pierwszym razem sąd udzielił Emilowi B. upomnienie, a za drugim razem stwierdził demoralizację, ale postępowanie umorzono. 15-latek nie był pod nadzorem kuratora. 

Po zabójstwie matka zamordowanego nastolatka opisywała, że jej syn dostawał groźby, bał się swojego oprawcy i mówił, że 15-latek jest bardzo agresywny. Podkreślała, że nie rozumie, jak - mimo jej ostrzeżeń - do morderstwa mogło dojść w szkole, na oczach wielu osób.

Więcej o:
Komentarze (74)
Zabójstwo w szkole w Wawrze. 15-letni Emil B. trafił do aresztu. Nie przyznał się do zadźgania kolegi
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 35 razy 33

  W pierdlu się wyćwiczy i tak wykształcony wyjdzie załatwić kolejną osobę.

 • Dariusz Siekański

  Oceniono 27 razy 25

  Porównajcie sobie teraz działania prokuratury . Z jednej strony nastoletni przestępca od lat znany policji z agresji zabija można powiedzieć z premedytacją i nie przyznaje się do winy - zarzut zabójstwa , z drugiej strony (wczorajsze doniesienia ) spokojny nastolatek , od lat ofiara przemocy domowej broniąc siebie i matki pod wpływem ogromnego stresu zabija ojca , przyznaje się do winy- taki sam zarzut zabójstwa . Obydwojgu grozi kara 25 lat więzienia . Porównajcie to sobie i zastanówcie się nad tym .

 • felicjan.dulski

  Oceniono 25 razy 17

  Nie przyznał się....
  Hmmm, taki młody a już jedną nogą w PiSie!

 • wlkp88

  Oceniono 21 razy 17

  Mamusia nie umiała wychować niech go utrzymuje 25lat w więzieniu .A synek będzie jeszcze bardziej Tłuściutki i będzie grał w gry

 • men_53

  Oceniono 15 razy 15

  Skoro bandyta nie może dostać dożywocia winna być dla niego kara śmierci.
  Ale co z karami dla tych wszystkich, którzy dopuścili (nakazali) aby był w szkole z normalnymi ludźmi ?

 • plastikpiokio

  Oceniono 17 razy 15

  młody bandyta zachowuje się jak stary bandzior ---jeżeli go nie zutylizujecie to nie będzie jego ostatnia ofiara .

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 14 razy 14

  Swoją drogą jak wyjdzie z pierdla za 15 lat, to dopiero będzie groźny...

 • tenare

  Oceniono 16 razy 12

  A taki był grzeczny bąbelek Emilek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX