Artur W., burmistrz Włoch wykluczony z Platformy Obywatelskiej przez zarząd partii. Ma zarzuty

Zarząd PO w środę wykluczył z partii Artura W., burmistrza dzielnicy Włochy, który miał dopuścic się przyjęcia korzyśi majątkowej. Poinformował o tym rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Mężczyźnie grozi osiem lat więzienia. W przyszłym tygodniu W. ma stracić stanowisko szefa warszawskiej dzielnicy.
Zobacz wideo

Zarząd Platformy Obywatelskiej, który zebrał się w środę, postanowił wykluczyć z szeregów partii Artura W., burmistrza dzielnicy Włochy.  Decyzja władz Platformy była w tej sprawie jednomyślna. Wcześniej W. był zawieszony w prawach członka PO.

Jan Grabiec: Artur W. Wykluczony z partii

- Zarząd Krajowy podjął decyzję o wykluczeniu byłego (już) członka Platformy Obywatelskiej na wniosek rzecznika dyscypliny partyjnej -  powiedział Grabiec na konferencji prasowej po zakończeniu zebrania Zarządu Krajowego.

Rzecznik oświadczył, że wprawdzie władze PO nie mają dostępu do materiałów ze śledztwa, jednak przesłanki do wyrzucenia Artura W. z szeregów partii są wystarczające. Wcześniej W. był zawieszony w prawach członka PO

Warszawski ratusz zapowiedział również, że w przyszłym tygodniu W. straci stanowisko burmistrza dzielnicy, a na razie odebrano mu potrzebne pełnomocnictwa.

Burmistrz Włoch złapany na gorącym uczynku podczas przyjmowania łapówki

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali burmistrza warszawskich Włoch Artura W. Urzędnik po przyjęciu łapówki w kwocie 200 tysięcy złotych miał wydawać korzystne decyzje dotyczące warunków zabudowy.

- Pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego. Włodarz dzielnicy próbował ukryć gotówkę w garażu należącym do rodziny - poinformował rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W zamian za łapówkę burmistrz wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne związane z warunkami zabudowy. Najprawdopodobniej była to kolejna transza pieniędzy, które zostały wręczone urzędnikowi.

Po upublicznieniu całej sprawy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skierował do przewodniczącej Rady Dzielnicy Włochy wniosek o odwołanie burmistrza. 5 listopada zostanie zwołana nadzwyczajna rada dzielnicy Włochy, podczas której wniosek ten ma być procedowany.

Arturowi W. grozi kara do ośmiu lat więzienia. Prokuratura Okręgowa w Warszawie podała, że W. nie przyznaje się do winy.

Więcej o:
Komentarze (157)
Artur W., burmistrz Włoch wykluczony z Platformy Obywatelskiej przez zarząd partii. Usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej
Zaloguj się
 • jacktheripper

  Oceniono 44 razy 18

  nie zdążył kupić 7 czy 9 mieszkań jak pewien prezydent na północy Polski , obecnie przygotowywany na świętego, potrzebne potwierdzone cuda; a swoją droga po co ryzykował? mógł zagrać w kasynie albo pohandlować antykami kupionymi na pchlim targu

 • D B

  Oceniono 21 razy 11

  Tak się załatwia wuzetki, a Jarek naiwniak myślał, że wystarczy podanie złożyć.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 24 razy 10

  A bo sie zadał z deweloperami, zamiast spokojnie z Hanią kontynuować reprywatyzację...

 • fox.foksinski

  Oceniono 36 razy 10

  No i co pisowskie trole? Zarzucaliscie ze Gazeta pomija temat. A TVP o Banasiu cos jest? Zreszta to jak porównywac osmiorniczki do 2 wież Kaczynskiego

 • quad76

  Oceniono 13 razy 9

  nie przyznaje sie do winy...?

  "Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj....."

 • niewidzesensu

  Oceniono 13 razy 9

  Pewnie będzie się tłumaczył, że jechał se spokojnie a to jakiś szaleniec mu wrzucił reklamówkę z kasą przez okno. Coś a la znana płacząca na wizji posłanka lata temu.

 • mrpens

  Oceniono 14 razy 8

  Walczył o konstytucję i demokrację

 • loyer1

  Oceniono 20 razy 8

  Typowe dla PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX