Artur W., burmistrz Włoch wykluczony z Platformy Obywatelskiej przez zarząd partii. Ma zarzuty

Zarząd PO w środę wykluczył z partii Artura W., burmistrza dzielnicy Włochy, który miał dopuścic się przyjęcia korzyśi majątkowej. Poinformował o tym rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Mężczyźnie grozi osiem lat więzienia. W przyszłym tygodniu W. ma stracić stanowisko szefa warszawskiej dzielnicy.
Zobacz wideo

Zarząd Platformy Obywatelskiej, który zebrał się w środę, postanowił wykluczyć z szeregów partii Artura W., burmistrza dzielnicy Włochy.  Decyzja władz Platformy była w tej sprawie jednomyślna. Wcześniej W. był zawieszony w prawach członka PO.

Jan Grabiec: Artur W. Wykluczony z partii

- Zarząd Krajowy podjął decyzję o wykluczeniu byłego (już) członka Platformy Obywatelskiej na wniosek rzecznika dyscypliny partyjnej -  powiedział Grabiec na konferencji prasowej po zakończeniu zebrania Zarządu Krajowego.

Rzecznik oświadczył, że wprawdzie władze PO nie mają dostępu do materiałów ze śledztwa, jednak przesłanki do wyrzucenia Artura W. z szeregów partii są wystarczające. Wcześniej W. był zawieszony w prawach członka PO

Warszawski ratusz zapowiedział również, że w przyszłym tygodniu W. straci stanowisko burmistrza dzielnicy, a na razie odebrano mu potrzebne pełnomocnictwa.

Burmistrz Włoch złapany na gorącym uczynku podczas przyjmowania łapówki

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali burmistrza warszawskich Włoch Artura W. Urzędnik po przyjęciu łapówki w kwocie 200 tysięcy złotych miał wydawać korzystne decyzje dotyczące warunków zabudowy.

- Pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego. Włodarz dzielnicy próbował ukryć gotówkę w garażu należącym do rodziny - poinformował rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W zamian za łapówkę burmistrz wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne związane z warunkami zabudowy. Najprawdopodobniej była to kolejna transza pieniędzy, które zostały wręczone urzędnikowi.

Po upublicznieniu całej sprawy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skierował do przewodniczącej Rady Dzielnicy Włochy wniosek o odwołanie burmistrza. 5 listopada zostanie zwołana nadzwyczajna rada dzielnicy Włochy, podczas której wniosek ten ma być procedowany.

Arturowi W. grozi kara do ośmiu lat więzienia. Prokuratura Okręgowa w Warszawie podała, że W. nie przyznaje się do winy.

Więcej o: