Jeszcze nie było Zaduszek, a w Warszawie można już kupić świąteczne choinki. "Serio? Powariowali"

Choć mamy dopiero końcówkę października, a do Bożego Narodzenia pozostały prawie dwa miesiące, w niektórych miejscach w Warszawie - na przykład na Gocławiu - można już kupić żywe, bożonarodzeniowe choinki. "Powariowali", "Dobry pomysł, by drzewko uschło jeszcze na długo przed świętami" - komentują mieszkańcy.
Zobacz wideo

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia na warszawskich ulicach aż roi się od stoisk, na których można kupić żywe, bożonarodzeniowe drzewka. Z każdym rokiem chętni mogą się zaopatrzyć w choinki coraz wcześniej. Tym razem sprzedawcy nie czekali jednak nawet do końca października.

Choinki w Warszawie można kupić już w październiku. "Przecieramy oczy"

"Jakby ktoś się zastanawiał, gdzie można już kupić choinkę na święta..." - napisała pani Agnieszka, która zamieściła na lokalnej grupie na Facebooku zdjęcie stoiska z choinkami przy ulicy Ostrobramskiej, w pobliżu Leroy Merlin. Mieszkańcy nie kryją zdziwienia i wskazują, że również w innych punktach Warszawy pojawiają się już stoiska z choinkami. Jak piszą, żywe drzewka można kupić m.in. w Tesco i OBI. 

Przecieramy oczy...Serio?
O rany, powariowali
Dobry pomysł, jeśli ktoś chce, by drzewko świąteczne uschło jeszcze na długo przed świętami

- piszą mieszkańcy. Niektórzy dodają, że w ubiegłym roku świąteczne drzewka w niektórych miejscach można było kupić równie wcześnie.  Z kolei wystawy sklepowe zmieniły się jeszcze w połowie października. 

Więcej o: