Burmistrz Włoch nie przyznał się do winy. Turecki biznesmen "wrzucił do jego maserati 200 tys. zł"

Zatrzymany we wtorek burmistrz warszawskich Włoch Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówki. Nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Tymczasem na jaw wychodzą kolejne szczegóły dotyczące akcji CBA. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do zatrzymania urzędnika doszło chwilę po tym, jak turecki biznesmen wrzucił do jego samochodu 200 tys. złotych.

Burmistrz Włoch Artur W. usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 200 tysięcy złotych. Zatrzymany we wtorek urzędnik jest podejrzany o przyjęcie pieniędzy od tureckiego biznesmena Sabriego B. (byłego właściciela Pogoni Szczecin) w zamian za podjęcie korzystnych decyzji dotyczących warunku zabudowy dla nieruchomości położonych przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie.

Burmistrz Włoch usłyszał zarzut przyjęcia łapówki. Prokuratura: Nie przyznał się

Czynności wyjaśniające z udziałem zatrzymanego Artura W. trwały we wtorek do późnych godzin wieczornych.

Podejrzany nie przyznał się zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień

- przekazał w rozmowie z Metrowarszawa.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Jak dodał, Sabriemu B. przedstawiono zarzut udzielenia korzyści majątkowej. On również nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. 

Zatrzymanie burmistrza Włoch. "Wrzucił pieniądze do samochodu"

Po zatrzymaniu burmistrza Włoch Centralne Biuro Antykorupcyjne informowało, że włodarz dzielnicy został przyłapany przez funkcjonariuszy na gorącym uczynku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Artur W. został zatrzymany w chwili, gdy próbował ukryć 200 tysięcy złotych w gotówce w rodzinnym garażu. Chwilę wcześniej obaj mężczyźni mieli spotkać się na jednej ze stołecznych ulic. Agenci CBA obserwowali, jak obaj uchylają szyby w swoich samochodach. "Turek Sabri B. wrzucił pieniądze przez uchylone okno do Maserati burmistrza i odjechał do jednej z tureckich restauracji" - ustaliła nieoficjalnie "Wyborcza Warszawa". To właśnie w lokalu przy ul. Maciejki doszło do zatrzymania Sabriego B.

Portal TVP Info podawał z kolei, że burmistrz Włoch "płakał, kiedy zakładano mu kajdanki".

Po zatrzymaniu Artura W., Rafał Trzaskowski zawnioskował o odwołanie go z funkcji burmistrza. W. został też zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej.

>>> CBA zatrzymało "na gorącym uczynku" burmistrza Włoch i znanego dewelopera. Zobacz film:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (278)
Burmistrz Włoch nie przyznał się do winy. Turecki biznesmen "wrzucił do jego maserati 200 tys. zł"
Zaloguj się
 • szmulkacenbogen

  Oceniono 94 razy 58

  Panie burmistrzu, Pan pomyśli, Pan sobie przypomni - te pieniądze podarował Panu żołnierz Szarych Szeregów, który poprosił tego Turka o ich przekazanie. Proste? Proste. Ma Pan to ode mnie za darmo, znaj Pan gest krakusa.

 • omniscio

  Oceniono 63 razy 45

  Do jednego przyjezdza bezdomy i zostawia dwa samochody w prezencie. Do drugiego przychodzi bandyta/akowiec i oddaje kamienice. Trzeci opuszcza w samochodzie okno, i jakis turek wrzuca mu do srodka 200tys zl. Kurcze, cos chyba robie nie tak.

 • awitold4

  Oceniono 50 razy 30

  Nie mam wątpliwości że sąd warszawski nie będzie miał wątpliwości i uniewinni Włocha. No nie może być tak, że jedziesz rozumiesz samochodem, wrzuca ci jakiś gościu pieniądze do samochodu i idziesz za to do więźnia

 • super_benek

  Oceniono 56 razy 24

  Polecam dzisiejszy wpis Jana Śpiewaka na FB na ten temat i jego książkę "Ukradzione miasto". Warszawa jest rozkradana kawałek po kawałku, jeśli chce się rządzić w Warszawie, trzeba być czescią tego układu.

 • paseo

  Oceniono 33 razy 23

  NIE do Maserati matoly,tylko do sluzbowej Skody.Burmistrz NIE ma maserati,jezdzi Lamborghini Urus za 1,2 miliona zl.

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 27 razy 17

  No co? Przejeżdżał swoim Maserati, otworzył okno bo chciał zaczerpnąć świeżego powietrza i ktoś mu wrzucił 200 koła. Nie wiem o co pisowcy drom jape.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 24 razy 14

  A to tylko jakaś darowizna. Żeby się zaopiekował tym Turkiem na starość. Bo ten Turek to kombatant, z AK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX