Trzaskowski wnioskuje o odwołanie burmistrza dzielnicy Włochy. Zatrzymano go ws. o korupcję

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skierował do przewodniczącej Rady Dzielnicy Włochy wniosek o odwołanie burmistrza. CBA złapało Artura W. na gorącym uczynku w trakcie przyjmowania łapówki.
Zobacz wideo

Artur W. został dziś zatrzymany  przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Został złapany na gorącym uczynku podczas przyjmowania łapówki. Jak powiedział rzecznik warszawskiego Ratusza Kamil Dąbrowa, prezydent stolicy podjął już stosowne decyzje - o cofnięciu wszelkich pełnomocnictw i upoważnień dla burmistrza. Następnie Rafał Trzaskowski skierował pismo do przewodniczącej Rady Dzielnicy o odwołanie urzędnika ze stanowiska.

Urząd we Włochach pracuje normalnie, pełnomocnictwa do zarządzania dzielnicą zostały przekazane zastępcom Artura W.

200 tys. złotych łapówki od dewelopera

Dziś rano CBA zatrzymało burmistrza podczas przyjmowania łapówki w wysokości 200 tysięcy złotych od stołecznego dewelopera Sabriego B. Urzędnik miał otrzymać pieniądze w zamian za korzystne dla biznesmena decyzje dotyczące warunków zabudowy. Miała to być już druga identyczna transza łapówki.

Obaj mężczyźni będą przesłuchani w prokuraturze jeszcze dziś wieczorem.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Dla Ciebie, sesja rady dzielnicy, na której ma zostać odwołany Artur W., odbędzie się na początku przyszłego tygodnia.

Więcej o: