Włochy. Zatrzymanie burmistrza. Marcin Kierwiński: Artur W. zawieszony w prawach członka PO

Poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński wypowiedział się na temat zatrzymania burmistrza dzielnicy Włochy Artura W. Polityk został zawieszony w prawach członka PO. "Dalsze kroki w tej sprawie partia podejmie po uzyskaniu kolejnych informacji".
Zobacz wideo

Lider PO Marcin Kierwiński poinformował, że burmistrz warszawskich Włoch zostaje zawieszony w prawach członka partii. Decyzja ta została podjęta po tym, jak Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu polityka. Artur W. miał zostać przyłapany na przyjęciu łapówki w wysokości 200 tysięcy złotych.

Burmistrz warszawskich Włoch zatrzymany. Artur W. został też zawieszony w PO

- Dalsze kroki w tej sprawie partia podejmie po uzyskaniu kolejnych informacji - zdradził polityk Platformy Obywatelskiej. Rzecznik prasowy miasta stołecznego Warszawy Kamil Dąbrowa przyznał również, że prezydent stolicy Rafał Trzaskowski wycofał już wszystkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy.

Dodatkowo radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się odwołania Artura W. z pełnionej funkcji. Polityk Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem warszawskich Włoch w listopadzie 2018 roku. Wcześniej był zastępcą burmistrza Bielan.

Poza Arturem W. funkcjonariusze CBA zatrzymali też biznesmena i dewelopera Sabriego B. Przeszukane zostały już siedziby firm przedsiębiorcy oraz gabinet burmistrza. Zabezpieczone dokumenty i nośniki danych mają być dowodami w sprawie.

Więcej o: