Warszawa. CBA zatrzymało burmistrza dzielnicy Włochy Artura W. w sprawie łapówki

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali burmistrza warszawskich Włoch Artura W. Urzędnik po przyjęciu łapówki w kwocie 200 tysięcy złotych miał wydawać korzystne decyzje dotyczące warunków zabudowy.
Zobacz wideo

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski w rozmowie z TVP Info potwierdził informacje na temat zatrzymania burmistrza dzielnicy Włochy. Wynika z niej, że Artur W. został przyłapany na gorącym uczynku na chwilę po przyjęciu 200 tysięcy złotych łapówki.

Burmistrz warszawskich Włoch złapany na gorącym uczynku, podczas przyjmowania łapówki

- Pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego. Włodarz dzielnicy próbował ukryć gotówkę w garażu należącym do rodziny - poinformował rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W zamian za łapówkę burmistrz wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne związane z warunkami zabudowy. Najprawdopodobniej była to kolejna transza pieniędzy, które zostały wręczone urzędnikowi.

Agenci CBA przeszukali już gabinet burmistrza oraz siedziby firm należących do biznesmena, który wręczał łapówkę. Według nieoficjalnych informacji jest to były właściciel Pogoni Szczecin Sabri B. W tej sprawie w celach dowodowych zabezpieczono już dokumentację, nośniki danych i kopie binarne. Mężczyźni mają usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Więcej o: