Opóźnienie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy? GDDKiA: termin nie uległ zmianie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dementuje doniesienia medialne związane z opóźnieniem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Te pojawiły się po tym, jak burmistrz Ursynowa stwierdził, że prace zakończą się przynajmniej rok po terminie.
Zobacz wideo

- Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy jest opóźniona minimum o rok - powiedział podczas czwartkowej rady miasta Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. Stwierdził również, że inwestor przedsięwzięcia, GDDKiA, wie od jakiegoś czasu o problemach, ale celowo nie ujawnił ich przed wyborami parlamentarnymi.

Słowa burmistrza zdementowała GDDKiA, która w oświadczeniu zapewniła, że "termin umowny zakończenia prac na S2 zadanie A nie uległ zmianie i jest to sierpień 2020 r.". Poinformowała również, że część roszczeń wykonawcy dotyczących przedłużenia czasu na ukończenie inwestycji została odrzucona, a reszta wciąż jest rozpatrywana. "Decyzje zostaną podjęte po ich rozpatrzeniu" - pisze.

GDDKiA: 70 procent robót wykonano

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonano 70 procent prac przy budowie POW przekroczyły. Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, na przełomie 2019/2020 Wawer zostanie połączony mostem z Wilanowem.

Do grudnia następnego roku został wydłużony termin zadania C, czyli budowy odcinka od Wału Miedzeszyńskiego do węzła Lubelska.

Więcej o: