Opóźnienie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy? GDDKiA: termin nie uległ zmianie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dementuje doniesienia medialne związane z opóźnieniem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Te pojawiły się po tym, jak burmistrz Ursynowa stwierdził, że prace zakończą się przynajmniej rok po terminie.
Zobacz wideo

- Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy jest opóźniona minimum o rok - powiedział podczas czwartkowej rady miasta Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. Stwierdził również, że inwestor przedsięwzięcia, GDDKiA, wie od jakiegoś czasu o problemach, ale celowo nie ujawnił ich przed wyborami parlamentarnymi.

Słowa burmistrza zdementowała GDDKiA, która w oświadczeniu zapewniła, że "termin umowny zakończenia prac na S2 zadanie A nie uległ zmianie i jest to sierpień 2020 r.". Poinformowała również, że część roszczeń wykonawcy dotyczących przedłużenia czasu na ukończenie inwestycji została odrzucona, a reszta wciąż jest rozpatrywana. "Decyzje zostaną podjęte po ich rozpatrzeniu" - pisze.

GDDKiA: 70 procent robót wykonano

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonano 70 procent prac przy budowie POW przekroczyły. Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, na przełomie 2019/2020 Wawer zostanie połączony mostem z Wilanowem.

Do grudnia następnego roku został wydłużony termin zadania C, czyli budowy odcinka od Wału Miedzeszyńskiego do węzła Lubelska.

Więcej o:
Komentarze (15)
Opóźnienie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy? GDDKiA: termin nie uległ zmianie
Zaloguj się
 • kaktus-2

  Oceniono 2 razy 2

  Od co najmniej roku, ludzie z branży wiedzieli, że obwodnica jest opóźniona, uwaga, o CO NAJMNIEJ rok. Oznacza to, że większe jest prawdopodobieństwo jej dalszego opóźnienia, niż nadrobienia straconego czasu

 • sokrates2.life

  Oceniono 1 raz 1

  No to jak termin - sierpień nie uległ zmianie, skoro zadanie C ma dedlajn na grudzień? Hę? Natomiast A2 do Mińska ma się chyba sporo lepiej?

 • welarg

  Oceniono 3 razy -1

  Południowa Obwodnica Warszawy nie jest ani obwodnicą śródmiejską – nie omija ścisłego centrum, ani miejską – nie przechodzi obrzeżami miasta, ani pozamiejską. Jest to bezmyślnie zaprojektowana droga typu ni pies ni wydra. Będzie bardzo uciążliwa dla Wilanowa.

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy -1

  Zarzuty Burmistrza Ursynowa są na tyle poważne, że dziennikarze powinni je jak najszybciej zweryfikować. Z punktu widzenia mieszkańca Ursynowa, prace CAŁY CZAS trwają i choć ich postępu zbytnio nie widać, bo prowadzone są w wykopie, to jednak widać już gotowe fragmenty tunelu, a utrudnienia są mniejsze, niż to można było oczekiwać. Dodajmy, że 8 miesięcy to szmat czasu, tym bardziej że najwięcej, zabierają go prace ziemne, instalacyjne i betoniarskie. A te chyba w większości już wykonano.

  Natomiast panu Burmistrzowi radzę zająć się sprawą NOWEJ, tym razem już stałej lokalizacji bazarku, który jak widać jest TAK SAMO potrzebny, jak i POCHOPNIE zlikwidowana na jego rzecz, duża pętla autobusowa przy ulicy Płaskowickiej :-)

 • nino.rota

  Oceniono 6 razy -4

  wina wladz Warszawy, ktore nie przekazują w terminie terenow na inwestycje. I HGW, i Czaskowski robią to chyba PO zlości, a najbardziej cierpią mieszkańcy...

 • niebo-rak

  Oceniono 6 razy -4

  Tu mamy kolejny przykład, jak władze miasta szkodzą rozwojowi Warszawy. Wszak to była prezydent zwlekała z decyzją o przeniesieniu bazarku i spowodowała ogromne opóźnienie w przekazaniu terenu wykonawcy trasy. A dziś pretensje... W Wilanowie aktualnie wstrzymano wszelkie inwestycje drogowe. Nawet takie, gdzie potrzeba 2-3 dni na ich zakończenie (np. budowa ronda Syta/Jara). Jeśli ktoś potrafi wskazać obszar działań, gdzie władze Warszawy działają bezbłędnie, to chętnie poznam. Nie pisać o ulicy Sokratesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX