Południowa Obwodnica Warszawy opóźniona? Burmistrz Ursynowa: co najmniej rok. Wiedzieli przed wyborami

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy jest opóźniona minimum o rok - stwierdził to burmistrz Ursynowa podczas rady miasta. Oficjalnie prace na tym odcinku miały się zakończyć 31 sierpnia 2020. Drogowcy nie potwierdzają na razie opóźnień. Przed wyborami parlamentarnymi ministerstwo infrastruktury chwaliło się nawet postępem prac na POW.
Zobacz wideo

Południowa Obwodnica Warszawy to droga ekspresowa o długości 18,5 kilometra, która ma powstać na odcinku między węzłem Puławska a węzłem Lubelska. Jej budową zajmuje się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - prace rozpoczęły się 21 czerwca 2017 roku i miały dobiec końca w sierpniu 2020. Burmistrz Ursynowa Robert Kempa (Platforma Obywatelska) podczas czwartkowej rady miasta podał jednak, że budowa POW jest opóźniona,

Południowa Obwodnica Warszawy opóźniona? Burmistrz Ursynowa: Co najmniej o rok

Jak podaje TVN Warszawa, Kempa powołał się na trzy niezależne źródła, według których nie ma szans na dotrzymanie pierwotnego terminu. - Budowa Południowej Obwodnicy jest opóźniona. Każdy, kto się zna na procesie inwestycyjnym, doskonale wie, że termin sierpniowy, w 2020 roku jest niemożliwy do utrzymania - podkreślił, cytowany przez portal. - Oddanie trasy odbędzie się w jednej części, więc już wiemy, że nie nastąpi to w sierpniu 2020, a na wiosnę 2021. Jedni mówią o niespełna roku opóźnienia, a inni, że powinniśmy się cieszyć, jeśli oddadzą obwodnicę do końca 2021 roku - dodał.

Kempa podkreślił też, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem przedsięwzięcia, jego zdaniem wiedziała o problemach na placu budowy już od jakiegoś czasu, ale nie chciała ich ujawnić przed wyborami parlamentarnymi. Ministerstwo infrastruktury chwaliło się nawet postępami prac na tym odcinku - jak przypomina portal Haloursynow.pl, minister infrastruktury Andrzej Bittel wypowiadał się w tej sprawie m.in. na konferencji prasowej we wrześniu tego roku. Na początku października w mediach społecznościowych ministerstwa zamieszczono z kolei filmik, w którym informowano o budowaniu kolejnych odcinków POW.

GDDKiA nie potwierdza informacji o opóźnieniu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie potwierdza doniesień o opóźnieniu inwestycji. - Oficjalny termin zakończenia budowy nie został zmieniony - przekazała w rozmowie z TVN Warszawa rzeczniczka Małgorzata Tarnowska. 

O możliwych opóźnieniach na budowie POW mówiono natomiast już w sierpniu tego roku, kiedy przez Warszawę przechodziła fala powodziowa. Wówczas wstrzymano między innymi prace na tzw. moście Południowym mającym połączyć Wilanów z Wawrem. Część sprzętu została zalana, a rzecznik wykonawcy budowy nie ukrywał wówczas, że oddanie go do użytku w 2020 roku może się nie udać. 

Więcej o:
Komentarze (72)
Południowa Obwodnica Warszawy opóźniona? Burmistrz Ursynowa: co najmniej rok. Wiedzieli przed wyborami
Zaloguj się
 • ton_y

  Oceniono 77 razy 53

  A nie lepiej zamiast budować drogi i mosty to rozdać wszystko nierobom?? A pracującym podnieść podatki!

 • n_i_k

  Oceniono 33 razy 29

  Heh, zmienili projekt obwodnicy przez Wawer: zamiast tunelu pod torami zrobili rynnę, zamiast estakad przez Mazowiecki Park Krajobrazowy zrobili nasypy, bo dzięki temu miało być szybciej i taniej. No i wychodzi na to, że nie jest ani szybciej ani taniej a my zostaniemy z niedorobioną drogą na dekady :(

 • jhbsk

  Oceniono 43 razy 21

  Czego się PiS nie dotknie to spieprzy. A suweren będzie i tak zachwycony. Dopóki kiełbasy nie zabraknie.

 • demkel

  Oceniono 19 razy 13

  Na forach branżowych, np. skyscrapercity od wiosny piszą że nie ma szans na dokończenie inwestycji w terminie.

 • spyderman2

  Oceniono 27 razy 11

  pisiury kradną i kłamią. mają się dobrze te komuchy jak za komuny

 • udet1124

  Oceniono 16 razy 10

  Od dawna mówi się o otwarciu trasy ale bez mostu, tzn. dwóch kawałków. Dodatkowo problem może być z wylotem na Lublin (inna inwestycja).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX