Marsz Niepodległości 2019. Organizatorzy podali trasę i hasło przemarszu. "Miej w opiece naród cały"

Marsz Niepodległości jak co roku odbędzie się w święto 11 listopada, które w tym roku wypada w poniedziałek. Będzie to już dziesiąta edycja tego przemarszu.

Organizator Marszu Niepodległości przedstawił szczegóły tegorocznego pochodu. Stowarzyszenie podało między innymi informacje na temat hasła oraz trasy 10. Marszu Niepodległości 2019.

Marsz Niepodległości 2019 - "Miej w opiece naród cały"

Marsz Niepodległości 2019 odbędzie się w Warszawie w poniedziałek 11 listopada. Tegoroczny pochód będzie szedł pod hasłem "Miej w opiece naród cały". Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl podczas czwartkowej konferencji rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wyjawił powody wybrania takiego hasła. - Jest to fragment z pieśni maryjnej "Z dawna Polski Tyś Królową". Nasza tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką - mówił podczas spotkania z mediami Damian Kita.

Trasa pochodu ma się pokrywać z dotychczasowymi przemarszami. Marsz Niepodległości rozpocznie się więc przy rondzie Dmowskiego. Następnie manifestujący przejdą alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, przez ulicę Siwca aż na błonia stadionu PGE Narodowy. Marsz Niepodległości ma rozpocząć się około godziny 14, a 19 jest przewidywaną godziną zakończenia manifestacji.

Takie hasło ma być odpowiedzią na działania antykatolickie i antychrześcijańskie, które według przedstawicieli tego stowarzyszenia pojawiły się w Polsce w ostatnim roku. Dodatkowo w ramach marszu trwa akcja "Nie wstydzę się różańca", która ma być pokazaniem poparcia dla Marszu Równości - osoby wspierające tę inicjatywę wrzucają na swoje media społecznościowe swoje zdjęcia z różańcami.

Więcej o:
Komentarze (119)
Marsz Niepodległości 2019. Organizatorzy podali trasę i hasło przemarszu. "Miej w opiece naród cały"
Zaloguj się
 • borek-skorek

  Oceniono 45 razy 21

  Kastet stylizowany różańcem?

 • batura3

  Oceniono 43 razy 19

  " "Nie wstydzę się różańca" - a może akcja "nie wstydze sie zboka i pedofila w sutannie" - alleluja

 • pi.mi

  Oceniono 46 razy 18

  bozio-ojczyźniany bełkot...
  A swastyki będą jak w zeszłym roku?
  Transparenty o białej rasie..?
  Dresiarskie kapturki i maski na ryjkach?

 • ri-pi

  Oceniono 46 razy 18

  "Z dawna Polski Tyś Królową". - kurde musiałem trochę przysnąć i obudziłam się w monarchii. Nie wiem czy to monarchia dziedziczna czy nie. Co na to Jezus ? Czy jest pretendentem do tronu?

 • zdzich02

  Oceniono 40 razy 18

  Po co tworzyć nowe hasło skoro można by było iść pod staropolskim "Bóg z nami" (oryg. Gott mit uns).

 • 162tony

  Oceniono 34 razy 16

  "Miej w opiece naród cały" oczywiście z gwiazdką

  *do narodu nie zaliczają LGBT, lewaków, zielonych, POwców itd itp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX