Marsz Niepodległości 2019. Organizatorzy podali trasę i hasło przemarszu. "Miej w opiece naród cały"

Marsz Niepodległości jak co roku odbędzie się w święto 11 listopada, które w tym roku wypada w poniedziałek. Będzie to już dziesiąta edycja tego przemarszu.
Zobacz wideo

Organizator Marszu Niepodległości przedstawił szczegóły tegorocznego pochodu. Stowarzyszenie podało między innymi informacje na temat hasła oraz trasy 10. Marszu Niepodległości 2019.

Marsz Niepodległości 2019 - "Miej w opiece naród cały"

Marsz Niepodległości 2019 odbędzie się w Warszawie w poniedziałek 11 listopada. Tegoroczny pochód będzie szedł pod hasłem "Miej w opiece naród cały". Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl podczas czwartkowej konferencji rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wyjawił powody wybrania takiego hasła. - Jest to fragment z pieśni maryjnej "Z dawna Polski Tyś Królową". Nasza tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką - mówił podczas spotkania z mediami Damian Kita.

Trasa pochodu ma się pokrywać z dotychczasowymi przemarszami. Marsz Niepodległości rozpocznie się więc przy rondzie Dmowskiego. Następnie manifestujący przejdą alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, przez ulicę Siwca aż na błonia stadionu PGE Narodowy. Marsz Niepodległości ma rozpocząć się około godziny 14, a 19 jest przewidywaną godziną zakończenia manifestacji.

Takie hasło ma być odpowiedzią na działania antykatolickie i antychrześcijańskie, które według przedstawicieli tego stowarzyszenia pojawiły się w Polsce w ostatnim roku. Dodatkowo w ramach marszu trwa akcja "Nie wstydzę się różańca", która ma być pokazaniem poparcia dla Marszu Równości - osoby wspierające tę inicjatywę wrzucają na swoje media społecznościowe swoje zdjęcia z różańcami.

Więcej o: