Pożar w centrum Warszawy. Ewakuowano mieszkańców, trzy osoby w szpitalu

Ogień pojawił się w sobotę około 6.30 na szóstym piętrze kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 53. Straż pożarna wydobyła jedną osobę z mieszkania, w którym wybuchł pożar. Poszkodowanych zostało w sumie czterech lokatorów. Troje z nich trafiło do szpitala. Nie wiadomo jeszcze, jakie było źródło ognia.
Zobacz wideo

Jak podała portal RMF FM, w sobotę 19 października około godz. 6.30 w mieszkaniu na szóstym piętrze kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 53 wybuchł pożar. Jego przyczyny nie są jeszcze znane. Akcja gaszenia dobiegła końca około godz. 7.30.

Ewakuowano lokatorów

Ratownicy udzielili pomocy lokatorowi mieszkania, w którym wybuchł pożar, a także opatrzyli trzy inne osoby, które zostały poszkodowane. Warszawska Straż Pożarna ewakuowała lokatorów z sąsiednich mieszkań. Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane.

- Z budynku ewakuowano 20 osób. Będą mogły wrócić do swoich mieszkań najwcześniej przed południem - poinformował reporter RMF FM Michał Dobrołowicz.

Ugaszono pożar, trzy osoby trafiły do szpitala

Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, strażacy zakończyli akcję gaszenia ognia. Wzięło w niej udział sześć zastępów straży pożarnej.

Kapitan Mariusz Hantulski z warszawskiej straży pożarnej poinformował, na miejscu trwa sprawdzanie pogorzeliska i zwijanie sprzętu gaśniczego.

Więcej o: