Warszawa. Awaryjne lądowanie bombardiera LOT na Lotnisku Chopina. Na pokładzie 53 osoby

Na warszawskim Lotnisku Chopina awaryjnie lądował samolot z 53 osobami na pokładzie - donosi RMF FM. Tuż po starcie pilot bombardiera LOT-u zgłosił podejrzenie usterki technicznej. Nikomu nic się nie stało, samolot lądował w asyście służb lotniskowych oraz straży pożarnej.
Zobacz wideo

Do awaryjnego lądowania samolotu na lotnisku Chopina (dawnym Okęciu) doszło w piątek przed godziną 8 rano. Pilot bombardiera Q400 LOT-u lecącego z Warszawy do Szczecina zgłosił podejrzenie usterki tuż po starcie maszyny i zawrócił na lotnisko.

Okęcie. Awaryjne lądowanie samolotu 

Z nieoficjalnych informacji reportera RMF FM wynika, że przyczyną usterki była awaria układu sterowania na pokładzie. Na pokładzie samolotu było 48 pasażerów oraz 4 członków załogi. Samolot lądował w asyście 13 zastępów straży pożarnej - nikomu nic się nie stało.

Rzecznik LOT Michał Czernicki poinformował, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, a po podstawieniu nowej maszyny na płytę lotniska pasażerowie będą kontynuowali lot. - Pasażerowie pozostają pod opieką pracowników LOT-u i oczekują na rejs do Szczecina. Podróżnym nie zagrażało niebezpieczeństwo - przekazał w komunikacie przesłanym do naszej redakcji, dodając, że samolot jest obecnie sprawdzany przez służby techniczne. 

Więcej o:
Komentarze (57)
Warszawa. Awaryjne lądowanie bombardiera LOT na Lotnisku Chopina. Na pokładzie 53 osoby
Zaloguj się
 • jijiji

  Oceniono 32 razy 26

  "Na pokładzie samolotu było 53 pasażerów, w tym 48 pasażerów."
  I tyle w temacie "nam nie jest wszystko jedno". Jak zaczniecie nas, czytelników, traktować poważnie i odsuniecie gimbazę od klawiatur, wtedy i my będziemy was traktować poważnie.

 • zs27000

  Oceniono 19 razy 19

  Tego rodzaju notki są na gazecie pisane tak niechlujnie, że aż po prostu żal, bo wypaczają sens. Awaria układu sterowania na pokładzie? A może awaria układu sterowania klimatyzacją na pokładzie, jak podają inne źródła? Jest różnica, co:)?

 • dwie_szopy_jackson

  Oceniono 17 razy 17

  Kto wam te artykuły pisze? Jacyś stażyści czy licealiści na umowę zlecenie? Z jednej strony płaczecie, że wam ludzie nie chcą korzystać z paywalla bo "nie cenią dobrego dziennikarstwa" a z drugiej dajecie nam taki kontent jak ten.

 • szybka.konopia

  Oceniono 16 razy 14

  "Na pokładzie samolotu było 53 pasażerów, w tym 48 pasażerów."
  Wyższa matematyka.

 • mariofromuk827

  Oceniono 11 razy 7

  Znów pisał jakiś z gimnazjum: "...Na pokładzie samolotu było 53 pasażerów, w tym 48 pasażerów...."

 • hilux_ie

  Oceniono 7 razy 7

  "Na pokładzie samolotu było 53 pasażerów, w tym 48 pasażerów."

  Urocze. :)

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 6

  To znowu ten egzemplarz z "felernym" kółkiem? :-)

 • dawidb

  Oceniono 7 razy 5

  Typowy Dash :)

 • marten

  Oceniono 6 razy 4

  Later Or Tomorrow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX