Warszawa. Awaryjne lądowanie bombardiera LOT na Lotnisku Chopina. Na pokładzie 53 osoby

Na warszawskim Lotnisku Chopina awaryjnie lądował samolot z 53 osobami na pokładzie - donosi RMF FM. Tuż po starcie pilot bombardiera LOT-u zgłosił podejrzenie usterki technicznej. Nikomu nic się nie stało, samolot lądował w asyście służb lotniskowych oraz straży pożarnej.
Zobacz wideo

Do awaryjnego lądowania samolotu na lotnisku Chopina (dawnym Okęciu) doszło w piątek przed godziną 8 rano. Pilot bombardiera Q400 LOT-u lecącego z Warszawy do Szczecina zgłosił podejrzenie usterki tuż po starcie maszyny i zawrócił na lotnisko.

Okęcie. Awaryjne lądowanie samolotu 

Z nieoficjalnych informacji reportera RMF FM wynika, że przyczyną usterki była awaria układu sterowania na pokładzie. Na pokładzie samolotu było 48 pasażerów oraz 4 członków załogi. Samolot lądował w asyście 13 zastępów straży pożarnej - nikomu nic się nie stało.

Rzecznik LOT Michał Czernicki poinformował, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, a po podstawieniu nowej maszyny na płytę lotniska pasażerowie będą kontynuowali lot. - Pasażerowie pozostają pod opieką pracowników LOT-u i oczekują na rejs do Szczecina. Podróżnym nie zagrażało niebezpieczeństwo - przekazał w komunikacie przesłanym do naszej redakcji, dodając, że samolot jest obecnie sprawdzany przez służby techniczne. 

Więcej o: