Warszawiacy nagrodzeni za wysoką frekwencję w wyborach: darmowe atrakcje już w ten weekend

Urząd Miasta postanowił nagrodzić mieszkańców Warszawy, którzy w niedzielę 13 października tłumnie ruszyli do urn. W ramach podziękowania czeka na nich bezpłatna oferta kulturalno-sportowa.
Zobacz wideo

Urząd Miasta Warszawy chciał podziękować za wzorową postawę obywatelską, jaką wykazali się Warszawiacy uczestnicząc w wyborach parlamentarnych. Zgodnie z oficjalnymi danymi Państwowej Komisji Wyborczej w tegorocznym głosowaniu na kandydatów do Sejmu i Senatu udział wzięło aż 77,07 procent mieszkańców stolicy.

- W ubiegłorocznych wyborach samorządowych frekwencja w Warszawie wyniosła prawie 67%, w tegorocznych aż 77,07%. Wspólnie pokazaliśmy, że rozumiemy jak ważne są nasze głosy i jak dużo od nich zależy. W najbliższy weekend, bezpłatne będą wybrane instytucje kultury, miejskiej ale i prywatne, które odpowiedziały na nasz apel oraz miejskie obiekty sportowe - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Warszawa: 19-20 października mieszkańców Warszawy czekają darmowe atrakcje

Akcja #IdziemyNaRekord60procent zachęca mieszkańców Warszawy do darmowego skorzystania z miejskich ośrodków sportu. Tego dnia Warszawiacy nie zapłacą za jednorazowe wejściówki do niektórych obiektów sportowych. Akcja obowiązuje już w najbliższy weekend 19-20 października. Część z biletów dostępna jest po wcześniejszej rezerwacji. Darmowe wejście na basen, siłownie czy korty do tenisa oferują w ten weekend m.in. Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, Park Kultury w Powsinie oraz wszystkie Dzielnicowe Ośrodki Sportu i Rekreacji. Pełna lista dostępna jest w wykazie przygotowanym przez urząd.

Darmowe atrakcje czekają mieszkańców stolicy także w instytucjach kulturalnych. Teatry i muzea zaoferowały między innymi zniżki na spektakle lub przygotowały pule bezpłatnych biletów, rabaty na zakupy książek, bezpłatne kuratorskie oprowadzanie po wystawach czy darmowe zajęcia w domach kultury. W akcji tej udział biorą między innymi Teatry: Kwadrat, Ochoty, Syrena, Rampa, Studio, 6. Piętro, Polonia, Och Teatr oraz Muzea: Historii Żydów Polskich POLIN, Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawy i inne. Lista atrakcji dostępna jest m.in. na stronie wydarzenia na Facebooku.

Więcej o:
Komentarze (40)
Warszawiacy nagrodzeni za wysoką frekwencję w wyborach: darmowe atrakcje sportowo-kulturalne już w ten weekend
Zaloguj się
 • rafikzratusza

  Oceniono 17 razy 9

  Piję właśnie poranną kawkę i mam wielką radość widząc pisowski pisk w tym miejscu. Co do mieszkańców stolicy jestem dumny, że zrealizowali obowiązek obywatelski. Widać jednak różnice między Warszawą i ciemną prowincją. Dla pisu zostają ośrodki intelektualne jak Krosno i Siedlce.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz 1

  77%. Ładnie. Jestem ciekawy kto tak Warszawiaków nastraszył że masowo poszli do urn. I dlaczego tak słabo nastraszył że nie było 80%?

 • czerski.fake

  Oceniono 6 razy 0

  nie ma darmowych posiłków

 • lukki69

  Oceniono 4 razy 0

  2foryou dla wszystkich....no i fajnie...

 • lukasgld

  Oceniono 6 razy -2

  Darmowe Atrakcje to mieli jak im szambo wybiło. I jak miasto niszczy polski Przemysł. To nagroda za dobry wynik KOdu w Warszawie.

 • kolektywnie

  Oceniono 11 razy -5

  Warszawiacy zapłacili w podatkach za "darmowe" atrakcje. Chyba to jednak prawda, że większość Polaków nie skąd rząd ma pieniądze .

 • arduum

  Oceniono 21 razy -5

  W nagrodę za udział w wyborach obywatele dostaną mnóstwo atrakcji, za które uprzednio zapłacili w podatkach.
  Cele, na które pierwotnie miały zostać przeznaczone te pieniądze nie zostaną zrealizowane. Też w nagrodę.

 • gangut

  Oceniono 12 razy -6

  Czyli warsiawka sprzedała się z darmowe bilety na basen. A ktoś mówił o kupowaniu głosów za 500+ :-)))
  Swoją drogą, bufetowa była jaka była, ale jakoś trzymała miasto w garści. Za Trzaskowskiego wszystko się rozłazi, ścieki leją się wprost do Wisły, śmieci zalegają na ulicach... orkiestra oczywiście będzie grała do końca, jak na Titanicu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX