Warszawiacy nagrodzeni za wysoką frekwencję w wyborach: darmowe atrakcje już w ten weekend

Urząd Miasta postanowił nagrodzić mieszkańców Warszawy, którzy w niedzielę 13 października tłumnie ruszyli do urn. W ramach podziękowania czeka na nich bezpłatna oferta kulturalno-sportowa.
Zobacz wideo

Urząd Miasta Warszawy chciał podziękować za wzorową postawę obywatelską, jaką wykazali się Warszawiacy uczestnicząc w wyborach parlamentarnych. Zgodnie z oficjalnymi danymi Państwowej Komisji Wyborczej w tegorocznym głosowaniu na kandydatów do Sejmu i Senatu udział wzięło aż 77,07 procent mieszkańców stolicy.

- W ubiegłorocznych wyborach samorządowych frekwencja w Warszawie wyniosła prawie 67%, w tegorocznych aż 77,07%. Wspólnie pokazaliśmy, że rozumiemy jak ważne są nasze głosy i jak dużo od nich zależy. W najbliższy weekend, bezpłatne będą wybrane instytucje kultury, miejskiej ale i prywatne, które odpowiedziały na nasz apel oraz miejskie obiekty sportowe - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Warszawa: 19-20 października mieszkańców Warszawy czekają darmowe atrakcje

Akcja #IdziemyNaRekord60procent zachęca mieszkańców Warszawy do darmowego skorzystania z miejskich ośrodków sportu. Tego dnia Warszawiacy nie zapłacą za jednorazowe wejściówki do niektórych obiektów sportowych. Akcja obowiązuje już w najbliższy weekend 19-20 października. Część z biletów dostępna jest po wcześniejszej rezerwacji. Darmowe wejście na basen, siłownie czy korty do tenisa oferują w ten weekend m.in. Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, Park Kultury w Powsinie oraz wszystkie Dzielnicowe Ośrodki Sportu i Rekreacji. Pełna lista dostępna jest w wykazie przygotowanym przez urząd.

Darmowe atrakcje czekają mieszkańców stolicy także w instytucjach kulturalnych. Teatry i muzea zaoferowały między innymi zniżki na spektakle lub przygotowały pule bezpłatnych biletów, rabaty na zakupy książek, bezpłatne kuratorskie oprowadzanie po wystawach czy darmowe zajęcia w domach kultury. W akcji tej udział biorą między innymi Teatry: Kwadrat, Ochoty, Syrena, Rampa, Studio, 6. Piętro, Polonia, Och Teatr oraz Muzea: Historii Żydów Polskich POLIN, Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawy i inne. Lista atrakcji dostępna jest m.in. na stronie wydarzenia na Facebooku.

Więcej o: