Pogrzeb Jana Szyszki. Tysiące osób pożegnają byłego ministra środowiska w Starej Miłośnie [UTRUDNIENIA]

Pogrzeb Jana Szyszki rozpocznie się w środę o godzinie 11 mszą świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe byłego ministra środowiska i wieloletniego posła będą miały charakter państwowy. Część ulic zostanie zamknięta, mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

W środę 16 października w Starej Miłośnie w Warszawie odbędą się uroczystości pogrzebowe profesora Jana Szyszki. Były minister środowiska, profesor nauk leśnych, polityk Prawa i Sprawiedliwości zmarł nagle 9 października w wieku 75 lat

Pogrzeb Jana Szyszki - utrudnienia. Przyjadą delegacje z całej Polski, część ulic będzie zamknięta

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11. Następnie zaplanowano przemarsz konduktu żałobnego na pobliski cmentarz parafialny, gdzie były szef resortu środowiska zostanie pochowany. W uroczystościach pogrzebowych wezmą udział najwyżsi rangą urzędnicy państwowi. Obecni będą między innymi parlamentarzyści, premier Mateusz Morawiecki oraz - najprawdopodobniej - prezydent Andrzej Duda. Zjawią się także delegacje leśników z całej Polski. Na pożegnaniu Jana Szyszki mają się zjawić tysiące ludzi. Szef Centrum Informacyjnego Sejmu przekazał, że wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję publiczną. 

W związku z pogrzebem Jana Szyszki mieszkańcy Starej Miłosny muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu. W godzinach 5-15 w okolicach świątyni w Starej Miłośnie przewidywanie jest zamknięcie niektórych ulic - podaje lokalny portal StaraMiłosna.info. Jak poinformowano, zamknięta będzie ul. Jana Pawła II od ronda przy ul. Torfowej do Traktu Brzeskiego oraz ul. Gościniec od ronda przy Lidlu do cmentarza. Oznacza to spore zamieszanie komunikacyjne, bo tą częścią ulicy kursuje autobus linii 198, który bezpośrednio łączy Starą Miłosną z przystankiem PKP Wola.

"Charakter ceremonii i wymagania bezpieczeństwa wymuszają wprowadzenie rygorystycznych zasad udziału osób uczestniczących i stosowanie się do poleceń służb porządkowych. Prosimy przybyć odpowiednio wcześniej, ponieważ dostęp do świątyni będzie ograniczony, a wskazane przez służby ochrony miejsca parkowania pojazdów mogą znajdować się w znacznej odległości od świątyni" - informuje parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sukcesywnym zamykaniem i otwieraniem ulic w trakcie pogrzebu zajmie się stołeczna policja. 

Jan Szyszko był leśnikiem i ministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło. Funkcję szefa tego resortu sprawował także wcześniej, w latach 1997-1999 oraz 2005-2007. Do Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2001 roku. Zasiadał w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji.

Więcej o:
Komentarze (243)
Pogrzeb Jana Szyszki. Tysiące osób pożegnają byłego ministra środowiska w Starej Miłośnie [UTRUDNIENIA]
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 127 razy 113

  W Starej Miłośnie, na działce leżącej na rogu ulic Piłsudskiego i Trakt brzeski, jeszcze DWA lata temu rósł blisko hektar lasu. na podstawie "Lex Szyszko" las wycięto a na jego miejscu postawiono szklany klocek

  Dziś w tym miejscu płaczą ptaki, ale NIE z powodu śmierci Szyszki jak powiedziała Pawłowicz, tylko z powodu ludzkiej głupoty, którą uruchomiło to anty przyrodnicze prawo..

 • indan

  Oceniono 82 razy 72

  Szkodnik i wróg przyrody, TFU!

 • rabbitt

  Oceniono 87 razy 71

  Znowu PiSSiory będą z całej Wolski zwozić plebs za michę ryżu,żeby robili za statystów,a warta honorowa z korników będzie ?

 • matylda1001

  Oceniono 83 razy 67

  No i po co taki cyrk? Jakby chodziło o kogoś ważnego dla Polski.

 • cynamon_10

  Oceniono 76 razy 66

  Próbował udowodnić, że CO2 jest gazem życia, a okazało się że jednak nie jest.

 • aietes

  Oceniono 48 razy 42

  Rudolfa Hessa też z honorami pochowajcie

 • pollion1

  Oceniono 52 razy 42

  Korniki tez ,żubry zapłaczą z radości,puszcz odetchnęła...Rekordowe przeładunki drewna w Kołobrzegu .......wzrost przeładunku drewna.

  Po trzech kwartałach 2019 roku, nie tylko osiągnięto poziom przeładunku z końca 2018 roku, ale został on przekroczony o 27%. Według prognoz, przy zachowaniu obecnej dynamiki, w roku 2019 możliwe jest osiągnięcie wolumenu tego surowca na poziomie 100 000 m³, co z kolei będzie stanowiło wzrost o 44 % w porównaniu do roku 2018. Należy również zauważyć, że drugi rok z rzędu, Port Kołobrzeg ustanowi nowy rekordowy poziom przeładunków w tym zakresie.

 • kato-rznik

  Oceniono 53 razy 39

  Wieś powinna tańczyć i śpiewać do białego rana z radości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX