Policja zatrzymała trzech obywateli Wietnamu. "Czynili przygotowania do fałszowania paszportów"

Warszawska policja zatrzymała trzech obywateli Wietnamu w związku z próbą podrobienia paszportów. Przy mężczyznach znaleziono m.in. wydruki kart pobytu zawierające zdjęcia oraz dane różnych osób. Usłyszeli łącznie 17 zarzutów, grozi im do dwóch lat więzienia.
Zobacz wideo

Do zatrzymania mężczyzn doszło na terenie powiatu piaseczyńskiego w ubiegłym tygodniu. Policjanci z Bemowa dostali informację, że obywatele Wietnamu zamieszkujący jedną z posesji mogą być zamieszani w podrabianie paszportów.  

Trzech obywateli Wietnamu zatrzymanych przez policję

Jak informuje komisarz Marta Sulowska z komendy policji na Bemowie, na miejscu funkcjonariusze zastali trzech mężczyzn w wieku 37, 42 i 61 lat. Znaleziono przy nich karty pobytu i paszporty z danymi różnych osób, a także wydruki kart z danymi, które stanowiły pierwszą stronę w paszporcie. W pomieszczeniu znajdowały się również puste karty z paszportów, w których brakowało danych i zdjęć. Wszystkie rzeczy służące do podrabiania paszportów zostały zabezpieczone przez policję.

Trzej obywatele Wietnamu zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. - Usłyszeli łącznie 17 zarzutów za czynienie przygotowań do podrabiania dokumentów. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje komisarz Sulowska. 

Więcej o: