Zablokowana eksmisja niepełnosprawnej kobiety na Żoliborzu. "Awantura nie była odpowiednią pomocą"

W jednym z budynków przy ul. Krajewskiego na warszawskim Żoliborzu doszło do próby eksmisji niepełnosprawnej kobiety. Wyrok w tej sprawie zapadł już 18 lat temu. Ostatecznie kobieta nie została eksmitowana, a w najbliższych dniach ma przenieść się do lokalu miejskiego.
Zobacz wideo

Policja i komornik próbowali dokonać we wtorek eksmisji mieszkanki jednego z budynków przy ul. Krajewskiego na warszawskim Żoliborzu - podaje Tvnwarszawa.pl. Napotkali jednak na opór ze strony grupy osób, która sprzeciwiała się usunięciu kobiety z lokalu. Mieszkanka jest niepełnosprawna.

Na miejscu pojawił się m.in. nowo wybrany poseł Lewicy Maciej Konieczny. Poinformował na Twitterze, że wyrok eksmisji zapadł już 18 lat temu, a "dziś lokatorka nie jest w stanie się poruszać".

"Pomimo to miasto chce ją wyrzucić z mieszkania, w którym spędziła życie, do lokalu tymczasowego" - napisał Konieczny. Ok. godz. 13 poinformował, że udało się uniknąć eksmisji.

Żoliborz. Próba eksmisji

W sprawie interweniowała również Marta Szczepańska, radna Żoliborza z ramienia Miasto Jest Nasze.

We wpisach w mediach społecznościowych dała do zrozumienia, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Z podawanych przez Szczepańską informacji wynika, że mieszkanie zajmowane przez niepełnosprawną jest zadłużone na ok. 100 tys. zł, a czynsz w lokalu, do którego miałaby zostać przeniesiona, to 30 zł miesięcznie.

Awantura nie była odpowiednią pomocą. Obecne warunki bytowe nie są godne, mniejsze mieszkanie to szansa na wyjście na prostą i łatwiejsze utrzymanie. (...) [Kobieta - red.] odrzuciła pierwszy [lokal - red.], na parterze, teraz będzie mieszkać na 2 pietrze, jak teraz. Małe, czyste mieszkanie. Nikt nie jest i nie może być wyrzucany na bruk. Nowy lokal to wyciągnięcie ręki do osoby w potrzebie, a nie krzywda

- wskazała na Twitterze. Radna dodała, że kobieta zgodziła się na przeprowadzkę. Do zmiany miejsca zamieszkania ma dojść w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy policję.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, policjanci na wniosek komornika asystowali mu podczas czynności egzekucyjnych. W budynku znajdowała się około 30-osobowa grupa, blokująca przejście w korytarzu, uniemożliwiając komornikowi dostęp do miejsca wykonywania tych czynności. Funkcjonariusze w związku z tym wylegitymowali 3 osoby

- przekazała aspirant Kamila Szulc.

Więcej o:
Komentarze (52)
Zablokowana eksmisja niepełnosprawnej kobiety na Żoliborzu. "Awantura nie była odpowiednią pomocą"
Zaloguj się
 • iffa4

  Oceniono 34 razy 34

  18 lat nie można wyrzucić kobity.
  Zadłuża mieszkanie na 100 tys.
  Odrzuca ofertę mieszkania na parterze.
  A ci nadal jej bronią i blokują eksmisję .....
  Fantastyczny wzorzec dla innych.
  A pomyśleć, że zastanawiałam się nad wynajęciem za niewielkie pieniądze maluśkiego odziedziczonego mieszkania. Nic z tego.

 • tumaxer

  Oceniono 56 razy 32

  Jak tak bardzo im przeszkadza eksmisja, to czemu nie wezmą tej niepełnosprawnej osoby do siebie i jej nie utrzymują do końca życia? Albo czemu jej po prostu nie zaczną czynszu opłacać?
  Skoro wyrok zapadł 18 lat temu a ta Pani "teraz" dopiero nie jest w stanie się poruszać to co było robione przez te 18 lat?

 • zz1026

  Oceniono 38 razy 30

  dlatego mieszkania na wynajem sa tkaie drogie

  polowa mieszkan stoi pusta bo wlasciciele boja sie wynajmowac
  bo jak trafi sie wynajmujacy ktory nie bedzie placil to nie dosc ze wlasicciel musi za niego ureguolwac rachunki to jeszcze nie bedize mial prawa go wyrzucic

 • boo-boo

  Oceniono 23 razy 23

  18 lat na wykonanie wyroku ? takie cuda tylko w polstanie.

 • walkirrr

  Oceniono 31 razy 23

  To moze ten poseł z wlasnej kieszeni splaci jej dług i zacznie za nią płacić czynsz do konca jej życia

 • zoltan_waw

  Oceniono 28 razy 18

  Kpiny, goguś robi sobie selfika i lansuje się na krzywdzie starszej kobiety zamiast przyjąć ją pod swój dach skoro jest taki wrażliwy społecznie. PS. co trzeba robić żeby zadłużyć lokal na stówę?

 • kamuimac

  Oceniono 16 razy 14

  Skandalem jest to że przez 18 lat nie można było wyrzucić pasożyta . 100 tys długu i 18 letnie niemoznoszc skorzystania ze swojej własności . Chory kraj chroniący patologie. No ale patologia głosuje na PiS . Więc chronią takich pasożytów

 • drugi-antek

  Oceniono 40 razy 10

  Lewus Konieczny powinien prawnie zostać zobowiązany do ulokowania tej sprytnej kobiety u siebie. Lub zwrócić koszta interwencji policji. Lewactwo bardzo lubi rozporządzać nie swoim majątkiem. Najgorsza zaraza świata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX