Wybory 2019. Rekordowo wysoka frekwencja w Warszawie. "Jest szansa na 80 procent"

Wybory parlamentarne w Warszawie przynoszą wysoką frekwencję. Na godzinę 17 była najwyższa w Polsce i wynosiła 54,86 procent - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Rekordową frekwencję zanotowano m.in. na Ursynowie i w Wilanowie.

W Polsce do godziny 21 trwają wybory parlamentarne. Jak poinformował wiceprzewodniczący PKW o godzinie 17, najwyższą frekwencję odnotowano w Warszawie, czyli w okręgu nr 19 - 56,84 procent. Zapowiada się, że stolica podczas tegorocznego głosowania pobije swój rekord. Wynik już o godzinie 17 był lepszy, niż o analogicznej porze w 2015 roku. 

Wybory w Warszawie. Mieszkańcy masowo poszli głosować

Burmistrzowie informują o wynikach w swoich dzielnicach. Z przekazanych przez nich danych wynika, że o godzinie 17 frekwencja w Wilanowie osiągnęła 60,15 procent, na Bielanach 57 procent, na Woli 52,75 procent, a na Ursynowie - 58,8 procent - podaje "Wyborcza Warszawa". Najniższa była na Pradze-Północ - nie przekroczyła 50 procent. Burmistrz Ursynowa Robert Kempa napisał w mediach społecznościowych, że w tym roku jego dzielnica ma szansę pobić rekord 80-procentowej frekwencji. Na rekordowe wyniki liczą też włodarze innych dzielnic.

***

W niedzielę pół godziny po zamknięciu lokali wyborczych zapraszamy na specjalny Wieczór Wyborczy Gazeta.pl. Gośćmi Łukasz Kijka będą prof. Wawrzyniec Konarski i prof. Antoni Dudek.
A w poniedziałek od świtu wyjątkowy, wspólny Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl. Wielu gości i najlepsi prowadzący: Lewicka, Wielowieyska, Kijek i Głogowski. Bądźcie z nami.

Poranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.plPoranek Powyborczy radia TOK FM i Gazeta.pl Fot. Gazeta.pl

Więcej o: