Praga-Północ. Policja szuka sprawców pobicia na przystanku. Publikuje zdjęcia napastników i ich psa

Policjanci z Pragi Północ publikują zdjęcia osób poszukiwanych w związku z napaścią na mężczyznę przy przystanku autobusowym w rejonie Dworca Wileńskiego. Napastnicy podeszli do przechodnia i bez wyraźnej przyczyny zaczęli go bić - uciekli spłoszeni przez świadków zdarzenia. Jak podaje policja, mieli ze sobą dużego, czarnego psa w typie doga niemieckiego.
Zobacz wideo

Policjanci z Pragi-Północ prowadzą czynności w związku z pobiciem mężczyzny. Do zdarzenia doszło 22 sierpnia około godziny 20:55 na przystanku autobusowym w rejonie Dworca Wileńskiego. Na miejscu zabezpieczono nagrania z monitoringu. 

Praga-Północ. Pobicie przy Dworcu Wileńskim. Sprawcy mieli ze sobą dużego, czarnego psa

Jak informuje policja, poszkodowany mężczyzna podczas oczekiwania na przystanku autobusowym w kierunku Marek zauważył dwóch nieznanych mężczyzn i kobietę z dużym czarnym psem - najprawdopodobniej dogiem, prowadzonym na charakterystycznych czerwonych szelkach. Do tych osób na rowerach górskich dojechało dwóch kolejnych mężczyzn. Niedługo potem czterej napastnicy zaatakowali poszkodowanego.

Mężczyźni ci, podeszli na przystanek autobusowy i bez wyraźnej przyczyny zaczęli bić i popychać pokrzywdzonego. Po kilkunastu uderzeniach, spłoszeni przez przechodniów, uciekli w nieznanym kierunku

- relacjonuje Paulina Onyszko z północnopraskiej komendy. 

Znasz tych mężczyzn? Policja gwarantuje anonimowość

Policjanci publikują wizerunki i rysopis mężczyzn oraz proszą o kontakt wszystkich, którzy dysponują informacjami na ich temat.

Pierwszy mężczyzna - wiek około 25 lat, normalnej sylwetki, średniego wzrostu, miał czarne krótkie włosy, okulary korekcyjne, ubrany był w czerwoną bluzę z kapturem, czarne krótkie spodenki, czarne buty, na ramieniu miał plecak koloru czarnego. Prowadził czarnego dużego psa - prawdopodobnie doga niemieckiego, którego trzymał na czerwonych szelkach i smyczy.

Drugi mężczyzna - wiek około 25 lat, szczupłej sylwetki, wysoki, włosy ciemny blond, ubrany w czarny t-shirt, czarne spodnie i czarne buty.

Trzeci mężczyzna - przyjechał na rowerze typu górskiego koloru czarnego, jest w wieku około 20-25 lat, normalnej budowy ciała, miał włosy ciemne krótkie, ubrany był w szarą koszulkę i niebieskie jeansy.

Czwarty mężczyzna również poruszał się na rowerze górskim koloru srebrnego, jest w wieku około 20 lat, szczupłej sylwetki, miał włosy ciemne, ubrany był w szarą bluzę, czarną koszulkę oraz szare krótkie spodenki.

Każdy, kto dysponuje jakimiś informacjami o tych osobach, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami wydziału kryminalnego, w siedzibie jednostki przy ulicy Jagiellońskiej 51, tel. (22) 603 84 29, (22) 603 75 55, powołując się na numer sprawy l.dz. KR-I-5644/19. Informacje można przekazać pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość!

- podaje policja.

Więcej o: