Warszawa: CBA zawiadomiła prokuraturę w sprawie zakupu działki przez MPO

CBA powiadomiła prokuraturę w sprawie działania na szkodę miasta stołecznego Warszawy. Zawiadomienie dotyczy zakupu działki przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania za kwotę, która przekraczała wartość inwestycji.

Centralne Biuro Antykorupcyjne od 12 grudnia 2018 roku do 12 września tego roku przeprowadziło kontrolę w Urzędzie Miasta w Warszawie. Na jej podstawie stwierdzono nieprawidłowości w zakupie praw do 50-hektarowej nieruchomości przez warszawskie MPO.

Warszawa: CBA skierowało sprawę do prokuratury, w sprawie zakupu nieruchomości przez MPO

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w 2012 roku nabyło za ponad 39 milionów złotych prawa do 50-hektarowej nieruchomości w Zielonce. Na jej terenie miał powstać Zakład Unieszkodliwiania Odpadów.
Jak poinformował Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA, kontrolerzy uznali, że cena zakupu przekraczała faktyczną wartość nieruchomości:

MPO zdawało sobie sprawę w chwili zakupu, że plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na taką inwestycję, dlatego też CBA skierowało w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Funkcjonariusze CBA powiadomili prokuraturę o działaniu na szkodę interesu ekonomicznego miasta stołecznego Warszawy oraz wyrządzeniu szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Po raz pierwszy o sprawie tej poinformowali dziennikarze TVP, którzy ustalili, że MPO kupiła działkę za 39 milionów złotych, chociaż wcześniej inwestorzy nabyli ją za 7 milionów złotych. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Warszawa: CBA zawiadomiła prokuraturę w sprawie zakupu działki przez MPO
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 6

  A jak taki jeden z krzywą gębą i nosem jak Pinokio kupił działkę za 1/20 wartości, to wszystko jest o'key? :-))

 • jan-ru

  Oceniono 2 razy 2

  W Wrocławiu?CBA to za twór partyjny?

 • tesia44

  Oceniono 2 razy -2

  Znowu chcieli śmierdzący problem zwalić na prawą stronę Wisły. MPOdupki nie potrafią robić recyklingu, ani zeskalować spalarni, to potrzebują więcej miejsca na zwykłą zwałkę cuchnących śmieci; ledwo Radiowo się ich pozbyło, znów chcą komuś swoje śmierdzące jajo podrzzucić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX