Metro na Woli. Rafał Trzaskowski: Otwarcie nowych stacji odbędzie się wiosną 2020 roku

Testowy przejazd pociągu odcinkiem Płocka - Młynów - Księcia Janusza zakończył się sukcesem. Prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział, że nowe stacje metra zostaną otwarte wiosną 2020 roku. Sama budowa ma zakończyć się już w listopadzie.
Zobacz wideo

Jazdy próbne pociągów na wolskim odcinku drugiej linii metra odbyły się w poniedziałek 7 października. Pojazdy kursowały na odcinku Płocka - Młynów - Księcia Janusza. Budowa nowych stacji na Woli jest już na ostatnim etapie. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że zakończy się ona prawdopodobnie już w listopadzie.

Metro na Woli. Trzy stacje zostaną otwarte w okolicach marca-kwietnia

Na otwarcie trzech nowych stacji metra trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Kiedy stacje zostaną wybudowane, będą miały miejsce odbiory techniczne.

- Kiedy stacje będą już gotowe, pozostanie kwestia przyjęć dokumentów. W okolicach marca-kwietnia możemy liczyć na otwarcie trzech stacji na odcinku wolskim, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy Woli będą mieli dostęp do metra - powiedział Rafał Trzaskowski podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami.

W kolejnych tygodniach prace będą skupione przede wszystkim na wykańczaniu trzech nowych stacji. Uzupełnione zostaną panele ścian zatorowych, sufity i elementy oświetlenia. Na stacji Płocka ściany będą miedziane, co ma nawiązywać do zakładów przy ulicy Kasprzaka. Stacja Młynów będzie niebieska, ponieważ niedaleko znajduje się popularne kąpielisko. Największa ze stacji na odcinku wolskim, czyli Księcia Janusza, jest utrzymana w kolorze zielonym, co nawiązuje do znajdującego się niedaleko parku - w rozmowie z TVN Warszawa wyjaśnił Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy firmy Gülermak, która wykonuje II linię metra.

Więcej o: