Metro na Woli. Rafał Trzaskowski: Otwarcie nowych stacji odbędzie się wiosną 2020 roku

Testowy przejazd pociągu odcinkiem Płocka - Młynów - Księcia Janusza zakończył się sukcesem. Prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział, że nowe stacje metra zostaną otwarte wiosną 2020 roku. Sama budowa ma zakończyć się już w listopadzie.
Zobacz wideo

Jazdy próbne pociągów na wolskim odcinku drugiej linii metra odbyły się w poniedziałek 7 października. Pojazdy kursowały na odcinku Płocka - Młynów - Księcia Janusza. Budowa nowych stacji na Woli jest już na ostatnim etapie. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że zakończy się ona prawdopodobnie już w listopadzie.

Metro na Woli. Trzy stacje zostaną otwarte w okolicach marca-kwietnia

Na otwarcie trzech nowych stacji metra trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Kiedy stacje zostaną wybudowane, będą miały miejsce odbiory techniczne.

- Kiedy stacje będą już gotowe, pozostanie kwestia przyjęć dokumentów. W okolicach marca-kwietnia możemy liczyć na otwarcie trzech stacji na odcinku wolskim, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy Woli będą mieli dostęp do metra - powiedział Rafał Trzaskowski podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami.

W kolejnych tygodniach prace będą skupione przede wszystkim na wykańczaniu trzech nowych stacji. Uzupełnione zostaną panele ścian zatorowych, sufity i elementy oświetlenia. Na stacji Płocka ściany będą miedziane, co ma nawiązywać do zakładów przy ulicy Kasprzaka. Stacja Młynów będzie niebieska, ponieważ niedaleko znajduje się popularne kąpielisko. Największa ze stacji na odcinku wolskim, czyli Księcia Janusza, jest utrzymana w kolorze zielonym, co nawiązuje do znajdującego się niedaleko parku - w rozmowie z TVN Warszawa wyjaśnił Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy firmy Gülermak, która wykonuje II linię metra.

Więcej o:
Komentarze (25)
Metro na Woli. Rafał Trzaskowski: Otwarcie nowych stacji odbędzie się wiosną 2020 roku
Zaloguj się
 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 0

  Plocka powinna byc srebrna od Fotonu na Wolskiej (blizej niz Kasprzak)

 • erhapl

  Oceniono 6 razy -2

  "...przejazd pociągu /.../ zakończył się sukcesem" -Brawo!

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 5 razy -3

  A kiedy coś dla kierowców coś dobrego jakieś nowe drogi poszerzenia szybszy przejazd a nie same zwężenia zabieranie miejsc parkingowych korkowanie miasta przejściami dla pieszych i setkami milionów wydawanymi na rowerki których od miesiąca nie widać bo za zimno!

 • ganro

  Oceniono 38 razy -6

  Żenada po prostu i cała Górczewska też będzie nie przejezdna tyle czasu? Żyjemy jak w Getcie.

 • ganro

  Oceniono 50 razy -12

  Na jednej ulicy Górczewskiej, nieudacznicy PO robią metro 6 lat zamykając przy tym całą ulicę, łącznie z przejazdami przez nią. Najlepsze jest to, że nawet tam gdzie jest zrobione działające skrzyżowanie ze światłami do Wola Parku to żeby ludziom utrudnić życie zamknęli przejazd płytami betonowymi, szlabanami i słupkami, a przez Górczewską w tym czasie raz na 5 minut przejedzie autobus lub taksówka.

 • beton44

  Oceniono 19 razy -13

  Halo Wolne Miasto - tu Szambolan Taśmowski - zgłoś się - odbiór !!!
  Halo Warszawa - tu Gauleiterka Ala Krówka - zgłaszam się - obiór !!!
  Halo Wolne Miasto - tu Szambolan Taśmowski - przejechałem się metrem w budowie - spędziłem dziennikarzy zaprzyjaźnionych stado - lemingi i Ubywatele są pewni że ono już działa - 13 X ruszą do urn głosować jak trzeba - odbiór !!!
  Halo Warszawa - tu Gauleiterka Ala Krówka - hohohoho - Rafau ty masz łeb - ja mam tylko Bolka OTUA - ale jakoś damy rady - albo cela czeka - bez odbioru !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX