Karetka przewożąca organy zderzyła się z osobówką. Policjanci błyskawicznie przejęli pojemnik z narządami

Przy ulicy Słowackiego na Żoliborzu doszło do zderzenia karetki transplantacyjnej z osobowym fiatem. Policjanci wezwani na miejsce błyskawicznie przechwycili pojemnik z narządami do przeszczepu i na sygnale przewieźli je do szpitala na Lindleya. Dzięki ich szybkiej reakcji organy udało się uratować.
Zobacz wideo

Przed godziną 17 przy skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z Popiełuszki na Żoliborzu doszło do zderzenia karetki przewożącej narządy do przeszczepu z osobowym fiatem - podaje TVN Warszawa. W kolizji nikt nie został ranny, ale samochody nie mogły kontynuować jazdy. Nastręczyło to trudności, bo karetką przewożono narządy do przeszczepu, które musiały zostać natychmiastowo przetransportowane do szpitala na Lindleya.

Warszawa. Karetka przewożąca narządy zderzyła się z samochodem. Pomogli policjanci 

W jak najszybszym przetransportowaniu pojemnika z narządami do szpitala natychmiast pomogli policjanci z wydziału ruchu drogowego, których wezwano na miejsce. - Przejęli pojemnik z narządami i natychmiast przewieźli do szpitala przy ulicy Lindleya. W takich sytuacjach należy reagować błyskawicznie - powiedziała w rozmowie z TVN Warszawa Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji.

Chwilę później na miejsce wezwano drugi patrol, który zajął się rutynowymi czynnościami w sprawie kolizji. Po zdarzeniu nie było utrudnień w ruchu. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 

Więcej o: