Mieszkańcy protestują przed zmianami ZTM. Skrócono trasę autobusu 527. "Nie mamy jak dojechać do pracy"

Mieszkańcy Białołęki i Targówka protestują przeciwko zmianie trasy autobusu linii 527, która została skrócona po wejściu w życie zmian związanych z otwarciem II linii metra. "Nie mamy jak dojechać do pracy", "Te zmiany są bezmyślne" - alarmują.
Zobacz wideo

Po otwarciu nowych stacji na drugiej linii metra Zarząd Transportu Miejskiego zmienił trasy niektórych autobusów. Jak informowaliśmy, z końcem września trasa linii 160 została wydłużona, z kolei linie 162 i 517 znikną z Targówka. Skrócono też trasę autobusu 527, który wcześniej jeździł na przystanek Esperanto, a teraz dojeżdża jedynie do stacji metra Trocka, która miała stać się punktem przesiadkowym. 

Autobus 527 ma skróconą trasę, mieszkańcy protestują. "Te zmiany są bezmyślne"

Ostatnia ze zmian - dotycząca autobusu 527 - wywołała duże niezadowolenie wśród mieszkańców.  Jak wskazują, po skróceniu trasy część osób została odcięta od możliwości dojazdu do pracy czy szkoły, bo autobus. - Te zmiany są bezmyślne. Osoby bez prawa jazdy zostały pozbawione jakiegokolwiek transportu - mówi w rozmowie z Merowarszawa pani Małgorzata, jedna z osób, którym nie odpowiadają zmiany wprowadzone przez ZTM.

"Nie mamy jak dojechać do pracy" - wskazują inni mieszkańcy, którzy domagają się przywrócenia linii 527 na stara trasę. Szukają wsparcia u radnych i wystosowali w tej sprawie petycję (obecnie podpisało się pod nią 3000 osób). Dokument można znaleźć pod tym adresem.

W imieniu własnym oraz mieszkańców Zielonej Białołęki, wnosimy o pozostawienie linii 527 na obecnej trasie tj. OS. DERBY – > Esperanto. Oczywiste jest to iż metro jest niezbędne, natomiast mylne jest uszczęśliwianie wszystkich pasażerów na siłę. Wiele osób dojeżdża m.in. do pracy od pętli do pętli, wobec czego skrócenie linii tylko i wyłącznie do metra Trocka jest dużym utrudnienie

- wskazują.

Na Facebooku powstało też wydarzenie w tej sprawie. W poniedziałek 7 września o godzinie 16 odbędzie się spotkanie organizatorów protestu z dyrektorem ZTM. Spółka wskazuje, że zmiany były zapowiadane już od kilku miesięcy, a skrócenie trasy było poprzedzone konsultacjami społecznymi. 

Łącznie we wszystkich spotkaniach uczestniczyło ok . 500 osób, na konsultacyjny adres mailowy wpłynęło ok. 800 wiadomości od mieszkańców. O trzymaliśmy również ponad 300 ankiet, wypełnionych podczas spotkań. Wszystkie otrzymane sugestie i uwagi zostały przeanalizowane przez pracowników z odpowiednich komórek ZTM

- informuje ZTM.

Więcej o:
Komentarze (8)
Mieszkańcy protestują przed zmianami ZTM. Skrócono trasę autobusu 527. "Nie mamy jak dojechać do pracy"
Zaloguj się
 • tdcrown2

  Oceniono 13 razy 5

  Podobnie było lata temu na Ursynowie. Polikwidowano linie przyśpieszone, ,,bo jest przecież metro". W moim przypadku uruchomienie metra (i likwidacja mojej linii przyśpieszonej) spowodowała przyśpieszenie decyzji kupna samochodu

 • typowynazista

  Oceniono 15 razy 5

  "Wszystkie otrzymane sugestie i uwagi zostały przeanalizowane przez pracowników z odpowiednich komórek ZTM"
  Analiza - (łac. analysis, od stgr. ἀνάλυσις) – rozkład na składniki (czynniki)
  Papier + niszczarka = analiza.

 • daniell157

  Oceniono 12 razy 0

  Ojej ale biedacy... Ale zaraz? Czyżby przesiadka ze 160 na np. 190, albo jakikolwiek tramwaj była aż takim problemem?

 • nowy4444

  Oceniono 14 razy -6

  Jeszcze tramwaj im zbudujcie. Będą mieli wybór.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 26 razy -6

  Nie przesadzajta. A gdzież to tak znowu nie mogą się teraz mieszkańcy dostać, dokąd wcześniej mogli?

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 18 razy -10

  Mieszkańcy protestują przeciwko zwężaniu debilpomysłom "aktywistów" i przekreciarstwom Budżetu ekooszołomskiego a autobusy mają w d!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX