W niedzielę impreza "Biegnij Warszawo". Utrudnienia w ruchu pojawią się już w sobotę

Kolejna edycja imprezy "Biegnij Warszawo" odbędzie się już w najbliższą niedzielę 6 października. Trasa będzie przebiegać m.in. przez Al. Ujazdowskie, most Poniatowskiego i most Świętokrzyski. ZDM informuje o zmianach w ruchu.

Biegnij Warszawo to - jak informują organizatorzy - "bieg, który od lat znajduje się w kalendarzu biegowym większości Polaków". W tym roku odbywa się po raz jedenasty. Jak czytamy na stronie, projekt ma w celu wspieranie aktywizacji społeczeństwa i miejskiej aktywności fizycznej.

Organizatorzy podkreślają społeczny aspekt wspólnego biegania i od kilku lat imprezie towarzyszą akcje społeczne, jak np. badania profilaktyczne czy działania proekologiczne. 

Bieg rozpoczyna się w niedzielę 6 października o godz. 12:00 na  ul. Czerniakowskiej w okolicy ul. Agrykoli i prowadzi przez centrum i dwa mosty na Wiśle. W poprzednich edycjach brało udział nawet 10 tys. osób.

>>>Chęć do biegania to nie wszystko! Czy wiesz, jak biegać poprawnie technicznie, by nie nabawić się kontuzji? 

Zobacz wideo

Biegnij Warszawo - zmiany w ruchu

Zarząd Dróg Miejskich informuje o dokładnej trasie biegu i związanych z nim utrudnieniach, które zaczną się już w sobotę wieczorem: 

W sobotę 5 października od godz. 21 do niedzieli, 6 października do godz. 17 zostanie wyłączona z ruchu ul. Łazienkowska na odcinku od wjazdu na parking przy COS Torwar do ul. Myśliwieckiej. W niedzielę, 6 października w godz. 7-14 zamknięta dla ruchu będzie jezdnia ul. Czerniakowskiej prowadząca w kierunku Wilanowa na odcinku od Trasy Łazienkowskiej do ul. Szwoleżerów

Uczestnicy „Biegnij Warszawo” wystartują o godz. 12 z ul. Czerniakowskiej. Ulice na trasie biegu będą wyłączone z ruchu w godz. 11-14. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami: Czerniakowska, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskie (jezdnia w kierunku centrum będzie zamknięta od ul. J. Gagarina do pl. Trzech Krzyży; ruch w kierunku Wilanowa będzie utrzymany na jednym pasie), pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat (zamknięta jezdnia w kierunku ronda Ch. de Gaulle’a), Al. Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego (zamknięte jezdnie w kierunku Grochowa; nie będzie można wjechać z Wisłostrady na most w kierunku Grochowa), Wał Miedzeszyński i Wybrzeże Szczecińskie (zamknięte jednie w kierunku Pragi od ul. Zwycięzców do S. Okrzei), Zamoście (biegacze zawrócą na wysokości ul. Sokolej), most Świętokrzyski, Zajęcza, Dobra, Tamka, L. Kruczkowskiego, Rozbrat, Łazienkowska.
embed

Biegnij Warszawo - zmiany w komunikacji

W związku z biegiem wprowadzone będą zmiany w komunikacji miejskiej:

Od soboty, 5 października ok. godz. 21, czyli po zamknięciu dla ruchu ul. Łazienkowskiej, autobusy linii 107, 159 i 171 (tylko w kierunku Chomiczówki) oraz nocnych N33 i N83 będą kursowały objazdem ulicami Szwoleżerów i Myśliwiecką. W niedzielę, w godz. 11.00-14.00, w czasie biegu, swoje trasy zmienią autobusy linii: 102, 105, 107, 108, 111 (tylko w kierunku Gocławia), 116, 117 (tylko w kierunku Gocławia), 118, 125, 127, 141 (tylko w kierunku P+R Al. Krakowska), 146, 147, 158 (tylko w kierunku Witolina), 159, 162, 166, 171, 180, 185 (tylko w kierunku Ursynowa Zach.), 187 (tylko w kierunku Stegien), 195, 202, 222, 503, 507 (tylko w kierunku Gocławia), 518, 521 (tylko w kierunku Falenicy).
Więcej o: