Przysięga żołnierzy na placu Piłsudskiego. Utrudnienia w ruchu, autobusy na objazdach

W sobotę żołnierze WOT składają przysięgę na placu Piłsudskiego. W czasie uroczystości, a także po jej zakończeniu mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Niektóre autobusy skierowano na objazdy, w wielu miejscach są też zakazy parkowania.
Zobacz wideo

W sobotę na placu Piłsudskiego o godzinie 10 rozpoczęła się uroczysta przysięga wojskowa, którą złoży blisko 1800 żołnierzy odbywających służbę przygotowawczą w dwudziesty dziewięciu jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. W uroczystości bierze udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W związku z uroczystością warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami i zmianami w komunikacji miejskiej. W godzinach 6 -18 autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynka Grochowska i pętli Browarna będą jeździły al. Jana Pawła II i Świętokrzyską. Autobusy linii 107 i 111 w kierunku Kierbedzia i Gocławia pojadą ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi, a autobusy linii 116, 178, 180, 503 i 518, jadąc w kierunku Wilanowa, PKP Ursus, Skorosze, Natolina Płn. i pl. Trzech Krzyży, zjadą ul. Kapucyńską na al. "Solidarności" i dalej przez pl. Bankowy i ul. Marszałkowską. Wszystkie wymienione linie w drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Marszałkowską.

Przysięga wojskowa na placu Piłsudskiego. Utrudnienia w ruchu

Z kolei autobusy linii 128 175 pojadą ulicami Mazowiecką, Kredytową, Jasną, Świętokrzyską, E. Plater i Twardą do przystanku na pl. Grzybowskim, natomiast linii 222 ulicami Świętokrzyską i Marszałkowską do przystanku na ul. Bielańskiej, a z powrotem będą kursowały ulicami: Senatorska - Miodowa - Kapucyńska – al. "Solidarności" - Marszałkowska - Al. Jerozolimskie.

W sobotę będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ulicach: Królewskiej, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Hotelu Europejskiego i Dowództwa Garnizonu Warszawskiego), Ossolińskich, Wierzbowej, Moliera, A. Fredry, Canaletta, pl. Teatralnym (wraz z parkingiem przed gmachem Teatru Wilskiego Opery Narodowej).  Pojazdy osób, które nie zastosują się do zakazu, mogą zostać odholowane na koszt właściciela.

Szczegóły utrudnień w ruchu i parkowaniu sprawdzić można TUTAJ, natomiast zmiany tras autobusów TUTAJ.

Więcej o: