Przysięga żołnierzy na placu Piłsudskiego. Utrudnienia w ruchu, autobusy na objazdach

W sobotę żołnierze WOT składają przysięgę na placu Piłsudskiego. W czasie uroczystości, a także po jej zakończeniu mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Niektóre autobusy skierowano na objazdy, w wielu miejscach są też zakazy parkowania.
Zobacz wideo

W sobotę na placu Piłsudskiego o godzinie 10 rozpoczęła się uroczysta przysięga wojskowa, którą złoży blisko 1800 żołnierzy odbywających służbę przygotowawczą w dwudziesty dziewięciu jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. W uroczystości bierze udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W związku z uroczystością warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami i zmianami w komunikacji miejskiej. W godzinach 6 -18 autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynka Grochowska i pętli Browarna będą jeździły al. Jana Pawła II i Świętokrzyską. Autobusy linii 107 i 111 w kierunku Kierbedzia i Gocławia pojadą ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi, a autobusy linii 116, 178, 180, 503 i 518, jadąc w kierunku Wilanowa, PKP Ursus, Skorosze, Natolina Płn. i pl. Trzech Krzyży, zjadą ul. Kapucyńską na al. "Solidarności" i dalej przez pl. Bankowy i ul. Marszałkowską. Wszystkie wymienione linie w drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Marszałkowską.

Przysięga wojskowa na placu Piłsudskiego. Utrudnienia w ruchu

Z kolei autobusy linii 128 175 pojadą ulicami Mazowiecką, Kredytową, Jasną, Świętokrzyską, E. Plater i Twardą do przystanku na pl. Grzybowskim, natomiast linii 222 ulicami Świętokrzyską i Marszałkowską do przystanku na ul. Bielańskiej, a z powrotem będą kursowały ulicami: Senatorska - Miodowa - Kapucyńska – al. "Solidarności" - Marszałkowska - Al. Jerozolimskie.

W sobotę będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ulicach: Królewskiej, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Hotelu Europejskiego i Dowództwa Garnizonu Warszawskiego), Ossolińskich, Wierzbowej, Moliera, A. Fredry, Canaletta, pl. Teatralnym (wraz z parkingiem przed gmachem Teatru Wilskiego Opery Narodowej).  Pojazdy osób, które nie zastosują się do zakazu, mogą zostać odholowane na koszt właściciela.

Szczegóły utrudnień w ruchu i parkowaniu sprawdzić można TUTAJ, natomiast zmiany tras autobusów TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (64)
Przysięga żołnierzy na placu Piłsudskiego. Utrudnienia w ruchu, autobusy na objazdach
Zaloguj się
 • 1utek

  Oceniono 30 razy 22

  A dlaczegóż to, żołnierze WOT nie mogą złożyć przysięgi jakiejś jednostce wojskowej jak prawdziwi żołnierze?

 • taroudant

  Oceniono 35 razy 21

  Jakich qv_a żołnierzy ? Banda przymulonych kato-narodowców szykowana jako zbrojne ramię pisowskiej dyktatury ciemniaków. Coś jak karykatura ZOMO.

 • wmr2000

  Oceniono 22 razy 20

  "Ja stoję i patrzę na mundurowe dziwolągi"

 • myciel66

  Oceniono 21 razy 17

  To próba zastraszania Warszawiaków. Ten cały WOT to wygląda mi na obrońców terytorium, ale zawłaszczonego przez Kaczora

 • aietes

  Oceniono 20 razy 16

  jak za Hitlera. Epatowanie Wehrmachtem. Te zjazdy NSDAP w Norymberdze ... Błaszczakowi i każdej pier. mendzie się to podoba.

 • brods

  Oceniono 22 razy 16

  to jest wojsko ?......... , mój pies się uśmiał ........ ,

 • pascvale

  Oceniono 15 razy 13

  Defilady, śpiewy, modlitwy. Dobrze, że ci którzy walczyli za Polskę nie muszą tego oglądać.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 16 razy 12

  Zabawa w wojsko ciąg dalszy - po tej niby paradzie zdejmą szybko mundurki i zapomną o powinnościach wojennych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX