Chotomów: rodzice postawili fotoradar przy przedszkolu. Tylko rowerzyści nie przekraczali 40 km/h

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola przy ul. Piusa w Chotomowie postawili przy pobliskim przejściu dla pieszych prywatny fotoradar. Wyniki, które uzyskali, były zatrważające. Rodzice twierdzą, że jedynymi pojazdami, które nie przekraczały prędkości na przejściu, były... rowery.
Zobacz wideo

Prywatny fotoradar stanął przy przedszkolu w Chotomowie w środę 18 września. Pomiary trwały do soboty 21 września. Jak informują działacze Konwentu Aktywistów Gminnych - Gmina Jabłonna, w ciągu tych kilku dni zmierzono prędkość 26 tys. pojazdów.

"Jedynymi pojazdami, które jechały zgodnie z ograniczeniem były rowery" - skomentowali. Tym samym dozwoloną prędkość miało tam przekroczyć ponad 20 tys. pojazdów. Rekordzista przejeżdżał w pobliżu przejścia z prędkością 128 kilometrów na godzinę, choć obowiązujące tam ograniczenie to 40 km/h.

Chotomów: Niebezpieczne przejście przy przedszkolu

W poniedziałek opublikowano kolejne dane, tym razem z okresu 21-30 września. Fotoradar odnotował próbę 65 tys. pojazdów. Według lokalnych działaczy, 47 proc. z nich jechało powyżej 50 km/h, a jedynie 18 proc. (włączając rowery) nie przekraczało prędkości. Zdaniem mieszkańców gminy Jabłonna, oznacza to, że "łącznie z motocyklistami praktycznie nikt nie przestrzega tam ograniczenia prędkości 40 km/h".

ZOBACZ TAKŻE: Ok. 90 proc. kierowców przekracza prędkość przy przejściach. Policjant: Mówią, że "wszystko widzą">>>

Komenda Powiatowa Policji w Legionowie zwróciła się do Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego o umieszczeni fotoradaru w pobliżu przedszkola. Jak informuje tvnwarszawa.pl, najwcześniej urządzenie mogłoby tam stanąć w pierwszej połowie 2020 r.

Więcej o: