Chotomów: rodzice postawili fotoradar przy przedszkolu. Tylko rowerzyści nie przekraczali 40 km/h

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola przy ul. Piusa w Chotomowie postawili przy pobliskim przejściu dla pieszych prywatny fotoradar. Wyniki, które uzyskali, były zatrważające. Rodzice twierdzą, że jedynymi pojazdami, które nie przekraczały prędkości na przejściu, były... rowery.
Zobacz wideo

Prywatny fotoradar stanął przy przedszkolu w Chotomowie w środę 18 września. Pomiary trwały do soboty 21 września. Jak informują działacze Konwentu Aktywistów Gminnych - Gmina Jabłonna, w ciągu tych kilku dni zmierzono prędkość 26 tys. pojazdów.

"Jedynymi pojazdami, które jechały zgodnie z ograniczeniem były rowery" - skomentowali. Tym samym dozwoloną prędkość miało tam przekroczyć ponad 20 tys. pojazdów. Rekordzista przejeżdżał w pobliżu przejścia z prędkością 128 kilometrów na godzinę, choć obowiązujące tam ograniczenie to 40 km/h.

Chotomów: Niebezpieczne przejście przy przedszkolu

W poniedziałek opublikowano kolejne dane, tym razem z okresu 21-30 września. Fotoradar odnotował próbę 65 tys. pojazdów. Według lokalnych działaczy, 47 proc. z nich jechało powyżej 50 km/h, a jedynie 18 proc. (włączając rowery) nie przekraczało prędkości. Zdaniem mieszkańców gminy Jabłonna, oznacza to, że "łącznie z motocyklistami praktycznie nikt nie przestrzega tam ograniczenia prędkości 40 km/h".

ZOBACZ TAKŻE: Ok. 90 proc. kierowców przekracza prędkość przy przejściach. Policjant: Mówią, że "wszystko widzą">>>

Komenda Powiatowa Policji w Legionowie zwróciła się do Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego o umieszczeni fotoradaru w pobliżu przedszkola. Jak informuje tvnwarszawa.pl, najwcześniej urządzenie mogłoby tam stanąć w pierwszej połowie 2020 r.

Więcej o:
Komentarze (260)
Chotomów: rodzice postawili fotoradar przy przedszkolu. Tylko rowerzyści nie przekraczali 40 km/h
Zaloguj się
 • jaleros

  Oceniono 59 razy 39

  Problem polega na tym, że pomysłodawcy tego happeningu, podobnie jak i reszta narodu, zwalniają tylko przed "swoim" przedszkolem. Reszta świata już się nie liczy.
  Brak empatii, egoizm, głupota...

 • takaprawda3000

  Oceniono 99 razy 39

  A rodzice tych bombelków to niby nie przekraczają prędkości w innych miejscach. U mnie na osiedlu w strefie zamieszkania gdzie prędkość maksymalna która obowiązuje to 20 km na godzinę wszyscy urządzają sobie wyścigi, a przodują w tym mamuśki przywożące i odbierające swoje dzieciaczki z przedszkola.

 • zimek1

  Oceniono 42 razy 36

  W Polsce jak sobie postanowie raz na jakis czas jechac do limitu prędkości to natychmiast jestem najwolniejszy na drodze a ciężarówki nawet w mieście mnie wyprzedzają. Schizofrenia przepisów i realiów

 • driftoczenko

  Oceniono 33 razy 29

  Zrobić próg na jezdni i wybudować obok warsztat samochodowy. Seba i Chudy pozbawią podwozia ze trzy samochody zanim się nauczą. Duży zarobek na 2-3 lata, potem już trzeba będzie zwinąć zakład.

 • marywil2012

  Oceniono 40 razy 24

  ciekawe ile ludzi jeszcze musi zginąć, żeby ktoś "populistycznie" zaczął egzekwować przepisy....
  kierunek mamy słuszny. W europie jesteśmy w czołówce w zabijaniu ludzi w ruchu drogowym. Do ulubionych miejsc zabijania człowieka dochodzi na pasach. "Sami się pchają pod koła".
  Kolejny przejaw zerowego szacunku Polaka do Polaka. Ostatnio jechałem po drogach (nieważne, że ściany wschodniej) omijając Warszawa, zwalniając w miejscowościach do 50km/h. Chyba byłem jedynym, który zwalniał. Nikt nie wytrzymywał jazdy za mną. Dlaczego? Odpowiedź prosta: bo można. nawet na ciągłej. Bo można.
  Jako pieszy zamierzam poruszać się bejsbolem z ćwikami przez przejścia dla pieszych. KIerowcy bystrzeją na widok takich przedmiotów i dostrzegają je nawet nocą z odległości 100m zwalniając. Sądzę, że boją się o auta.

 • rafnowa

  Oceniono 22 razy 16

  A ja twierdze, ze to jest Wolska właśnie. Musi być zakaz, nakaz i za ryj bo jak tak nie ma, to każdy jest mądrzejszy, bo zakąbinował, bo nie złapali. Nie ma, że przedszkole jest obok, to należy bezwględnie zwolnić. Nie zgadzam się, ze to głupie zakazy. Przedszkole, to przedszkole, nie ma mądrego lub głupiego bezppieczeństwa, bo niby jak się przekonać ze to głupi zakaz, jak sie ypdek zdarzy ? Głupie to było dawanie pozwolenia na przedszkole przy ruchliwej drodze, albo wytyczanie takiej drogi przejazdowej od przedszkola. Swoja drogą to gdzie jest teraz Policja ? Co patroluje i gdzie kontroluje prędkość ? Gdzie to powinni robić jak nie w takich miejscach, nie zdziwiłbym się jak w tym czasie obstawiali jakieś dożynki w parafii albo eskortowali biskupa. W stanach za przekroczenie prędkości przy szkole płaci się ogromne mandaty i ja ktoś nagminnie przekracza prędkość to nie ma na co liczyć, że go nie złapią. Za recydywę grozi utrata prawka.

 • astarczewski

  Oceniono 58 razy 16

  Nie ma innej metody na nas, Polaków, jak tylko uderzyć po kieszeni... 5000zł za przekroczenie szybkości o 10 km/h, za 20 km/h utrata prawa jazdy na zawsze, za 30 km - utrata prawa jazdy i więzienie. I byłoby jak trzeba. Nie ma (niestety) w nas Polakach niemieckiej karności i poszanowania prawa. Mamy za dużą fantazję i zlewę na wiele rzeczy. To w tym wypadku jest fatalne.

 • zniwek1

  Oceniono 16 razy 12

  Trudno tego nie skomentować...mieszkam tam i przejeżdżamy z zona codziennie nikt z nas nie przekracza nigdy 40 km gdzie nasze odczyty ?radar z dupy służący jedynie popularności w gminke znanego lokalnego oszołoma mizgalskiego...ktrory potrzebuje poklasku by moc robic gmina swoje lokalne interesy ot całość afery..
  Aha sam swoim niebieskim symetrycznym autem na modlinskiej zapier...jak wariat sam sie chwali w swoich wpisach iz z motorami sie sciga wiec taki loklany hipokryta w dziecinnych majtkach...a wy gazeto piszecie za nim te bzdury

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX