Kłęby dymu w centrum Warszawy. Palił się sklep przy ul. Świętokrzyskiej, płomienie wychodziły na ulicę

Przy ulicy Świętokrzyskiej 30 w centrum Warszawy wybuchł pożar sklepu spożywczego. Nad okolicą unosiły się kłęby dymu, a płomienie były tak duże, że wychodziły na ulicę. Strażakom udało się już opanować ogień, nikt nie został ranny.
Zobacz wideo

Pożar wybuchł przed godziną 18 w jednym ze sklepów w pasażu handlowym przy ulicy Świętokrzyskiej 30. Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej. Ogień strawił cała witrynę sklepową, okopcone zostały także lokale znajdujące się powyżej sklepu. 

Pożar przy Świętokrzyskiej. Spaliła się witryna sklepowa

Jak relacjonuje reporter TVN Warszawa, płomienie były tak duże, że wychodziły na chodnik. Czarny dym, który unosił się nad centrum Warszawy, było widać z daleka. Piotr Rżysko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przed godziną 19 poinformował w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że pożar został już ugaszony, a na miejscu trwa obecnie sprzątanie i przeszukiwanie pogorzeliska. Nikt nie został ranny. Na razie nie wiadomo, co były przyczyną pożaru.

W związku z pożarem kierowcy jadący ulicą Świętokrzyską muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Jezdnia w kierunku Ronda ONZ jest zamknięta, na miejscu tworzą się korki

Więcej o: