Będzie unijne dofinansowanie dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Ponad 70 milionów złotych

Będzie unijne wsparcie dla rozbudowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Umowę w tej sprawie podpisali w Grodzisku Mazowieckim przedstawiciele Centrum Unijnych Projektów Transportowych samorządu Mazowsza oraz lokalnych samorządów, które są właścicielem kolei.
Zobacz wideo

Jak poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Warszawska Kolej Dojazdowa otrzyma blisko 74,6 milionów złotych z funduszy UE. Zostaną one wykorzystane m.in. na budowę drugiego toru na trasie Podkowa Leśna Główna - Grodzisk Mazowiecki Radońska. Rozbudowa zakłada przede wszystkim budowę drugiego toru. Jak mówił obecny podczas podpisania umowy wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, usprawni to działanie WKD. Podkreślił on, że modernizacja zwiększy przepustowość, co wpłynie na konstruowanie rozkładu jazdy.

Bittel zapewnił, że mieszkańcy Warszawy, a także gmin, przez które przejeżdża WKD, będą wygodniej i szybciej podróżować kolejką. Jak dodał, możliwe jest też wydłużenie linii do ścisłego centrum Warszawy. - Dzięki temu można by było mówić o trzeciej, naziemnej linii metra w stolicy - podsumował wiceminister. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 2-3 lat. WKD powstała pod koniec 1927 roku. Łączy Warszawę z miejscowościami położonymi na zachód od stolicy takimi, jak Pruszków, Otrębusy oraz Grodzisk Mazowiecki.

Więcej o: